5 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC WE FRANCJI

CO WARTO ZWIEDZIĆ W TYCH REGIONACH


Francja to kraj niezwykle różnorodny - od subtropikalnego wybrzeża Morza Śródziemnego, przez klify i plaże Bretanii po przepełnioną zamkami Dolinę Loary. W każdym z nich, bez względu na to, który wybierzecie, czeka Was ogrom atrakcji turystycznych i zabytków. Prezentujemy Wam najpiękniejsze naszym zdaniem okolice we Francji wraz z propozycją campingów w pobliżu - doskonałych na rodzinne wakacje.

ÎLE-DE-FRANCE, CZYLI WIELKI PARYŻ

Region Paryża oferuje mnóstwo pięknych krajobrazów i historycznych miast, idealnych na wycieczki rowerowe i piesze. Wiele osób uważa, że sam Paryż jest przereklamowany, ale prawdą jest, że niektóre jego dzielnice mają naprawdę wyjątkowy urok. Spacerując chociażby dzielnicą Montmartre możemy przez chwilę poczuć się jak “wyjęci” z filmowego kadru kultowej Amelii. Reims z kolei urzeknie Was architekturą - zobaczycie tu słynną gotycką katedrę Notre Dame, miejsce koronacji wielu francuskich monarchów. Katedra sąsiaduje z Palais du Tau, gdzie odbywały się królewskie celebracje tuż po koronacji. Fani motoryzacji będą się doskonale bawić w Muzeum Motoryzacji w Reims, dzieci natomiast ucieszą się z wizyty w Disnaylandzie, który znajduje się zaledwie godzinę drogi stąd. Nie przegapcie takich atrakcji!

Camping w pobliżu: La Croix du Vieux Pont

LANGWEDOCJA

Ten historyczny region, znany zwłaszcza z produkcji wina, zajmuje część Oksytanii na południowym wybrzeżu Francji. Jest to okolica bogata w parki narodowe, rezerwaty przyrody i piękne plaże. Miłośnicy historii z przyjemnością odwiedzą potężnie ufortyfikowane, bo otoczone podwójnym murem,  Carcassonne. Wrażenie zrobi na Was świetnie zachowany akwedukt z czasów Imperium Rzymskiego - Pont du Gard, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zajrzyjcie także do Uzès - otoczonego starym średniowiecznym ogrodem i fantastycznym widokiem rozciągającym się nad miastem ze szczytu wieży. Podczas wizyty w Langwedocji nie zapomnijcie spróbować lokalnego przysmaku – trufli.

Gdzie możecie się zatrzymać w Langwedocji.

WENDEA (fr. Vendée)

Znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Francji piaszczyste brzegi i długie, złote plaże Wendei są idealnym miejscem na letnie wakacje. Region oferuje atrakcje, które pokocha cała rodzina - wiele wspaniałych tras rowerowych, Zoo des Sables czy słynne pokazy, które przeniosą Was w czasie, w parku rozrywki Puy du Fou - zdobywcy wielu nagród. Podziwiając skaliste wybrzeże wyspy Noirmoutier koniecznie spróbujcie owoców morza, które są emblematem tego regionu. Jednodniową wycieczkę zróbcie koniecznie do klimatycznego, portowego La Rochelle.

Odwiedźcie nasze campingi w Vendée.

DOLINA LOARY

Okolica ta, znana jako Garden of France, jest prawdziwą ucztą dla oczu. Jeżeli chcecie prosto z burzliwego miasta przenieść się wprost do miejsca jak z bajki koniecznie spędźcie tu choć część swojego urlopu. Kręta rzeka wije się przez historyczne miasta i zamki, takie jak d'Azay-le Rideau, Chenonceau i Chambord. Dwa ostatnie są prawdopodobnie najpopularniejszymi w całej dolinie. Odwiedzając je przeniesiecie się w czasie do renesansowej Francji, a piękne ogrody na długo zapadną Wam w pamięci. Cały odcinek rzeki od Sully-sur-Loire do Chalonnes jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co odzwierciedla jego wyjątkowy urok. Jeżeli chodzi o lokalne specjały to praktycznie w każdym miasteczku możecie kupić wino z lokalnych winnic i przepyszne sery.

BRETANIA

Ten najbardziej wysunięty na północny zachód kraniec Francji był niegdyś królestwem samym w sobie i nadal posiada odrębną kulturę i tożsamość. Fani historii antycznej znajdą tu jedne z najstarszych budowli w Europie: grobowce Barnenez i Tumulus Saint-Michel. Znajduje się tu również kilka wspaniałych atrakcji morskich, w tym coroczne festiwale statków i Muzeum Narodowe Marynarki Wojennej w Brest, gdzie goście mogą zobaczyć niesamowite modele statków, a nawet zwiedzić łódź podwodną. Ciekawostką mogą okazać się starożytne rzędy kamieni w Carnac, dużo bardziej mistyczne niż brytyjskie Stonehenge.  Będąc w regionie koniecznie spróbujcie lokalnego wina Muscadet czy równie popularnego cydru. 

Campingi w Bretanii.