PRZEJAŻDŻKI W MALOWNICZEJ SCENERII

 

Czasami mówi się, że liczy się sama podróż, a nie cel podróży. I choć jest w tym wiele prawdy, podejrzewamy jednak, że ludzie, którzy tak twierdzą, nigdy nie spędzili latem ponad 2 godzin w kolejce do Muzeum Watykańskiego. 

Chociaż uwielbiamy nasze destynacje  – całą infrastrukturę kempingową, ich niesamowite baseny i nasze w pełni wyposażone domki wakacyjne – to wiemy, że w okolicy naszych kempingów Al Fresco jest wiele do zobaczenia. W końcu każdy nowy kraj, który odwiedzacie to okazja do poznania  jego kultury, zabytków, smaków i zapachów. Ale to także wiele zapierających dech w piersiach przepięknych krajobrazów. Przygotowaliśmy dla Was kilka tras, w które naszym zdaniem warto wybrać się jeśli tylko będziecie na wakacjach w ich okolicy. 

KORSYKA 

Z Bastii do Solenzara

Czas podróży: 1 godz. 25 minut

Niezależnie, czy na Korsykę przybędziecie samolotem, czy promem (z Genui lub Livorno), swój pobyt na wyspie zaczniecie własnie od Bastii. Choć Korsyka leży tuż obok Sardynii i należy do Francji, posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Przejazd wschodnim wybrzeżem to świetny sposób na rozpoczęcie wakacji. Po drodze znajduje się wiele nadmorskich miejscowości, takich jak Aléria czy Ghisonaccia, w których warto zatrzymać się choćby na chwilę na spokojny lunch. Rozsiądźcie się wygodnie przy kawie i podziwiajcie przepiękne morze z jednej, i majestatyczne góry z drugiej strony.

JEZIORO GARDA

Z Brescii do Limone sul Garda

Czas podróży: 1 godz. 20 minut

Krótka przejażdżka wzdłuż spokojnych wód jeziora Garda to możliwość podziwiania wspaniałych alpejskich widoków z różnych miejsc i wysokości. Podczas tej krótkiej trasy zobaczycie przepiękną lokalną architekturę, malowniczo położone kościółki i spokojne, pełne uroku zatoczki. Na końcu trasy czeka na Was przepiękne Limone sul Garda, przez wielu uznawane za najpiękniejsze miasteczko nad Gardą. Nad jeziorem Garda posiadamy kilka fantastycznych kempingów, wśród których z pewnością znajdziecie ten, który będzie idealny właśnie dla Was.

LAZUROWE WYBRZEŻE

Z Menton do Nicei

Czas podróży: 1 godz. 10 minut

Jeśli zastanawialiscie się, co jest kwintesencją Lazurowego Wybrzeża i Francuskiej Riwiery, odpowiedź znajdziecie na tym właśnie odcinku śródziemnomorskiego wybrzeża. Biegnąca wśród nasłonecznionych plaż trasa, z widokiem na lazurowe morze, wije się aż na samą górę masywnych klifów, z których roztacza się imponująca panorama na całe wybrzeże. Po drodze możecie zatrzymać się w Monako, aby pospacerować mariną i plażą Larvatto lub wstąpić na chwilę do kasyna. Jadąc samochodem możecie pokonać dokładnie tą samą trasę, na której rywalizują kierowcy F1 podczas Grand Prix Monaco . 

HAUTS-DE-FRANCE

Z Compiegne do Noyon

Czas podróży: 50 minut

Gdyby Robin Hood planował wakacje we Francji, z pewnością zacząłby od tego miejsca! Te dwa klimatyczne francuskie miasteczka łączy malownicza droga prowadząca przez lasy Laigue i Ourscamps-Carlepont, z bezpośrednim dostępem do licznych tras spacerowych. Podziwiajcie tę magiczną scenerię z własnego samochodu lub zatrzymajcie się na spacer w tej niezwykłej, tętniącej zielenią okolicy. 

NORMANDIA

Z Le Hawru do Rouen

Czas podróży: 1 godz. 45 minut

Trasa ta poprowadzi Was przez różnorodne francuskie pejzaże - od nadmorskich kurortów, przez parki narodowe, po rustykalne wioski. Normandia jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoje krajobrazy, zasługuje na odwiedzenie zwłaszcza jeśli jesteście miłośnikami historii lub sztuki. Od miejsc takich jak plaża Omaha - miejsce lądowania aliantów w czasie II wojny światowej - po niezwykłe katedry, kościoły St Ouen i St Maclau w Rouen, które docenią nie tylko miłośnicy architektury gotyckiej.