ODKRYJ HOLANDIĘ 


AL FRESCO HOLIDAY ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ PO KRÓLESTWIE NIDERLANDÓW

 
Szukacie miejsca na rodzinne wakacje, które łączy w sobie ekscytującą przygodę, wycieczki po tętniącym życiem mieście i urokliwą nadmorską scenerię? Poszukiwania możecie uznać już za zakończone, bo wszystkiego tego dostarczy Wam pobyt na campingu Duinrell, położonym w historycznym regionie Hagi i sąsiadującym z Wassenaar – wioską przesiąkniętą królewską tradycją.

Ile razy słyszeliście, że główny atut jakiegoś turystycznego miejsca stanowi to, że „tutaj każdy znajdzie coś dla siebie”? Po spędzeniu poranka na plaży, popołudnia na poznawaniu kulturalnych atrakcji Wassenaar i wieczoru w kuszącej holenderskiej stolicy, przekonacie się, że to stwierdzenie brzmi prawdziwie tylko tutaj.

Znane na całym świecie atrakcje campingu Duinrell


Duinrell Intro Image
Dla tych członków rodziny, którzy podczas wakacji pragną poczuć adrenalinę, nie będzie nic lepszego niż campingowy kompleks basenów. Park wodny „Tiki pool” to przyjazna dzieciom baza, od której można rozpocząć odkrywanie urzekającego holenderskiego zakątka zachodniego wybrzeża.

Tutejszy park wodny został  okrzyknięty jednym z „20 najlepszych na świecie”.  Posiada łącznie 1 km zjeżdżalni wodnych. Idealne do relaksacji baseny z łagodną wodną tonią mieszają się tu z tymi, które dostarczają naprawdę mocnych wrażeń. To atrakcja idealna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Jeśli możliwość kąpieli w jednym z czołowych parków wodnych w Europie to wciąż za mało, żeby Was przekonać, na campingu znajduje się także park rozrywki, oferujący zajęcia tak różnorodne, jak pokaz magii oraz propozycje dla odważnych– roller coastery. Możecie być pewni, że tutaj zawsze jest dużo do zrobienia w ramach pełnego wrażeń pobytu.
 

Poznaj Wassenaar


Explore Wassenaar
Zakręcone zjeżdżalnie i szybkie niczym wiatr kolejki górskie mogą pozbawić Was oddechu. Bez obaw, złapiecie go ponownie dzięki doskonale regenerującym miejskim atrakcjom!  

Zaledwie półkilometrowy spacer dzieli camping od miejscowości Wassenaar.  Otaczające ją wydmy, lasy i zróżnicowany zielony krajobraz sprawiają, że jest to idealne miejsce do zwiedzania na rowerze lub pieszo.

Sam Wassenaar w całym kraju znany jest jako jedno z najbogatszych przedmieść Hagi, z luksusowymi willami i dużymi wiejskimi domami, w których mieszkają jedni z najbogatszych członków rodziny królewskiej i ambasadorów w kraju.

Pod estetyką bogactwa kryje się jednak wyraźnie przyziemne rodzinne życie, podczas którego w każdy wtorek można wybrać się na targ Berkheiveld. Tutaj znajdziecie świeżą żywność, którą będziecie mogli zabrać do swojego mobile home’u i cieszyć się rodzinnym posiłkiem na świeżym powietrzu.

Jeżeli tylko dopisze pogoda, koniecznie trzeba wybrać się do Luciano’s Ijssalon, znajdującej się na starym mieście lodziarni, która zliczana jest do najlepszych na świecie. W ofercie znajdują się dobrze znane i wypróbowane smaki, ale możecie również skusić się na bardziej niestandardowy wybór -bekonowe biszkopty czy miodowe figi. Kto wie, może rozmowa o takim oryginalnym połączeniu smakowym będzie stanowić dobry początek nowej znajomości?
 
 

Dalej do Amsterdamu

 
Amsterdam Onwards
Wassenaar jest dobrze skomunikowane ze stolicą i z Rotterdamem, który słynie z nowoczesnej architektury i drapaczy chmur.

Samego Amsterdamu nie trzeba nikomu przedstawiać. Ma w sobie urok dawnych czasów, wciąż przebijający się przez wszystko to, co stworzył XXI wiek.
To, że miasto ceni kulturę bohemy, widać na każdym kroku. Wyluzowana atmosfera znajduje odzwierciedlenie w łatwości, z jaką po mieście można poruszać się na rowerze lub pieszo. A to dzięki słynnej sieci kanałów obejmującej łącznie około 165 dróg wodnych, przewyższając nawet Wenecję!

W ramach edukacyjnej wycieczki z dziećmi warto wybrać się do Muzeum Van Gogha, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł artysty, a także zobaczyć wioskę rybacką - kwitnącą przestrzeń portową w Volendam, położoną na północ od miasta. W przerwie od poznawania regionalnych atrakcji skoczcie do pobliskich sklepów, kawiarni i restauracji. 

Jednodniowa wycieczka do Volendam nie byłaby kompletna bez podziwiania, wciąż działającego, wiatraka z XVII wieku. Atrakcja otwarta jest przez cały rok, dając wszystkim chętnym szansę na zobaczenie tej kwintesencji holenderskiego budownictwa.  

Niezależnie od tego, czy wybierzecie przejmującą podróż po Muzeum Anny Frank, polecane szczególnie dla młodszych dzieci Muzeum figur woskowych Madame Tussaud, liczne zabytki, takie jak De Waag z wieżyczką na placu Nieuwmarkt lub rodzinną ofertę rozrywkowa, w tym teatr dla dzieci, podczas wakacji na campingu Duinrell po prostu musicie odwiedzić Amsterdam.
 

Wokół Hagi na rowerze 

Cycling Outro
W ostatnim czasie Wasza rodzina pokochała rowerowe wycieczki? To na pewno spodoba Wam się przejażdżka rowerem po Hadze, wsłuchując się w subtelne dźwięki wiatru muskającego przydrożne wiatraki. Czy wyobrażacie sobie coś bardziej holenderskiego?

Za niezapomniane wrażenia ręczymy własnym doświadczeniem - zespół Al Fresco przejechał w całości drogę z Rotterdamu do Duinrell i z powrotem.

Na wycieczkę po historycznych miastach można wybrać się do uniwersyteckiego miasta Leiden z pięknymi kanałami i brukowanymi uliczkami lub do Delft, które słynie z przemysłu garncarskiego. Możecie także spróbować orzeźwiającej nadmorskiej przejażdżki przez wydmy do Scheveningen lub Noordwijk, a wiosenne wakacje zawsze powinny być uwieńczone wycieczką po kolorowych tulipanowych polach wokół Lisse.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Duinrell i podróży do Wassenaar, sprawdźcie naszą stronę poświęconą wakacjom w Holandii.