Odkrywamy Francję: Pikardia i Szampania

 

Wakacje w malowniczej Pikardii i Szampanii


Te regiony Francji spełnią Wasze oczekiwania zarówno jako miejsca idealne na wymarzony odpoczynek, ale także zaspokajające potrzebę lepszego poznania francuskiej historii czy kultury. Podczas wakacji możecie zatrzymać się na naszym pięciogwiazdkowym campingu La Croix du Vieux Pont. Stąd warto wyruszyć na zwiedzanie wyjątkowej, gotyckiej katedry w Amiens. Koniecznie przenieście się w czasie podczas wycieczki do zamku Chantilly. Następnie udajcie się do Zoo Amiens, albo fantastycznego parku rozrywki Parc Astérix. Możliwości jest tu wiele, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Parki rozrywki – niezapomniana przygoda nie tylko dla dzieci

Punktem obowiązkowym dla każdego malucha jest zawsze Disneyland, jednak dorośli również nie pożałują wycieczki do tej bajkowej krainy. Disneyland podzielony jest na dwa parki – nieco starszy park rozrywki oraz Studio Walta Disneya. Ceny biletów do Disneylandu to koszt 53 euro poza sezonem i 81 euro w sezonie. Przekraczając bramy parku rozrywki momentalnie przechodzimy do niezwykłego świata, w którym spełniamy marzenia naszego „wewnętrznego dziecka” (w końcu z bajek Disneya nie da się wyrosnąć, prawda?). Atrakcyjne kolejki, parady i pokazy z bohaterami animacji, kolorowe sklepy - poziom endorfin wzrasta do maksimum. Szczególnie polecamy kolejkę górską Space Mountain: Mission 2, czyli wystrzałową (i to dosłownie!) wyprawę w kosmos.

Jeżeli natomiast jesteście zwolennikami nieco mniej turystycznych miejsc to polecamy Wam fantastyczny Parc Astérix (choć to nadal drugi największy park rozrywki we Francji). Jest to przystępniejsza cenowo alternatywa na spędzenie czasu z kultowymi bohaterami komiksów i filmów o Asteriksie i Obeliksie. Akcja tej rysunkowej historii rozgrywa się w czasach kiedy Francja (wtedy jeszcze Galia) znajdowała się pod panowaniem Imperium Rzymskiego, a na tronie zasiadał Juliusz Cezar (którego podobizny również spotkacie w parku). Ceny biletów to 53 euro dla dorosłego i 45 euro dla dziecka. Warto wziąć pod uwagę, że kupując bilety grupowe (powyżej 5 osób) lub rezerwując z dużym wyprzedzeniem, ceny wejściówek będą tańsze.

Park rozrywki Astérix podzielony jest na różne segmenty tematyczne - dzięki fantastycznym pokazom teatralnym znajdziecie się na chwilę w starożytnym Rzymie, zastrzyk adrenaliny zapewnią Wam rollercoastery ze świata Wikingów, przeniesiecie się do średniowiecznej francuskiej wioski, a potem do wioski Galów – gdzie nacieszą oczy fani komiksowych postaci. Brzmi jak dzień po brzegi wypełniony atrakcjami, prawda?

 

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana – wycieczka po winnicach Szampanii


Berny Riviere blog champagne

Nie tylko komiksowy Panoramiks zna tajniki magicznej mikstury. Koneserzy wina spędzą idealny dzień w regionie Szampania-Ardeny, zwłaszcza podczas degustacji w słynnych winnicach subregionu Montagne de Reims. Wycieczka do Szampanii nie będzie wyłącznie rozrywką dla dorosłych. Wielkie winiarnie w Epernay staną się ciekawostką dla najmłodszych, szczególnie podczas wizyty w Champagne Mercier, gdzie w ogromnych podziemnych korytarzach możliwa jest przejażdżka kolejką wśród tysięcy leżakujących butelek. 

 

Bliskość natury – spacer do Lasu Compiègne

60-kilometrowy baldachim lasu Compiègne to miejsce, w którym oderwiecie się od zgiełku miasta i poczujecie jedność z naturą. Jeżeli jazda na rowerze jest Waszym rodzinnym hobby to z przyjemnością skorzystacie z tutejszych ścieżek i dobrze wytyczonych szlaków. To świetne miejsce również na wędrówki piesze. Polecamy Wam zwłaszcza szlak Pierrefonds. Możesz zacząć także od Pałacu w Compiègne, podziwiając majestatyczną aleję Beaux-Monts. W stronę lasu prowadzi 5 kilometrowy pas jezior i parków.

 

Poczuj się jak w baśni – zamek w Pierrefonds


Berny Riviere blog chateau

Nie musicie wybierać się nad Loarę, aby podziwiać słynne dwory i pałace. Zamek w Pierrefonds został zakupiony przez Napoleona Bonaparte w XIX wieku, ale gruntowną odbudowę i renowacje wartą miliony przeszedł niewiele później, będąc w rękach już innego właściciela. Jego wieże i oszałamiające dziedzińce pozwalają pobudzić wyobraźnię i przenieść się do czasów francuskiego średniowiecza, gdzie podobne fortece stanowiły ekstrawaganckie schronienie dla rycerzy i księżniczek, albo pola bitewne. Zamek był niegdyś planem filmowym dla kultowej francuskiej komedii „Goście, goście” czy serialu  „Merlin”.

 

Zamek w Chantilly i Musée Condé

 
Berny Riviere blog chantilly

Jeżeli oglądaliście serial kostiumowy „Wersal. Prawo krwi”, zainteresuje Was jednodniowa wycieczka do wspaniałego pałacu w Chantilly. Obok tajemniczego labiryntu na błoniach, nietypową atrakcją będą również konie i wiele pokazów z ich udziałem. Znajduje się tu także muzeum - Musée Condé z wielką kolekcją obrazów starych mistrzów, która zaraz po Luvrze, należy do najważniejszych i największych we Francji. 

 

Muzeum Motoryzacji w Reims

Po ekscytującym dniu leśnych wędrówek, sączeniu szampana i doświadczaniu życia francuskich monarchów, miłośnicy motoryzacji mogą zapoznać się z dużo nowszą, już nie średniowieczną czy renesansową, historią i odwiedzić muzeum motoryzacji w Reims. Znajduje się tu pokaźna kolekcja zabytkowych samochodów i ponad 5000 aut z różnych epok – będzie to niezapomniane przeżycie dla całej rodziny.


Sprawdźcie camping La Croix du Vieux Pont i wybierzcie się na francuską przygodę!