10 POWODÓW, ŻEBY PODRÓŻOWAĆ POCIĄGIEM

 

Dziwnie wyglądające wagony, tłok na dworcu, mężczyzna tłumaczący Wam w nieznanym języku, że siedzicie na niewłaściwym miejscu! No i ten post, który chcieliście umieścić na Facebooku, a jeszcze nie dotarliście do celu! Odłóżcie na bok obawy, a my spróbujemy przekonać Was, że podróż pociągiem w Europie jest najlepszym sposobem na dotarcie z punktu A do punktu B.

1. POKÓJ Z WIDOKIEM

Brak malutkich, samolotowych okien! W pociągu, dzięki dużym oknom przez całą podróż będziecie mogli podziwiać zmieniające się widoki: miasta, wioski, lasy i pola. A jadąc przez góry czy brzegiem morza, możecie spodziewać się tak spektakularnych krajobrazów, że gwarantujemy Wam: aparaty pójdą w ruch! 

2. „CZY NIE JEDZIEMY ZA SZYBKO?”

Zapomnijcie o martwieniu się tym, jakie jest w danym miejscu ograniczenie prędkości! W pociągu możecie wyluzować i pozwolić sobie na relaks. Dodatkowo nie ma mowy o korkach i poruszacie się dużo szybciej niż podczas jazdy samochodem! I wisienka na torcie: nie musicie się martwić szukaniem miejsca do parkowania!

3. POWIEDZCIE „DO WIDZENIA” NAWIGACJI

Brak odwiecznego zamieszania z nawigacją satelitarną. Żadnych zjazdów z drogi w złym miejscu, żadnych błędów w pisowni nazw miejsc, żadnego „zawróć jeśli to możliwe” i żadnych dziwnych odgłosów, które nie macie pojęcia, co oznaczają! Po prostu wysiądźcie, gdy dotrzecie do celu!

4. DOKŁADNIE TAK JAK CHCIELIŚCIE – RELAKS I KOMFORT 

Czy zauważyliście, że w samochodzie jest zwykle za gorąco, a w samolocie za zimno? Na szczęście w większości nowoczesnych, europejskich pociągów jest w sam raz! Dzięki klimatyzacji i rezerwacji miejsc spędzicie podróż w komfortowych warunkach.

5. KONIEC Z NIEAPETYCZNYM PROWIANTEM 

Zapomnijcie o grzebaniu w bagażniku w poszukiwaniu zgniecionych kanapek i pokruszonej torebki chipsów - po prostu zajrzyjcie do wózka bufetowego i zamówcie kawę lub herbatę oraz coś ciepłego!

6. „CO ONA POWIEDZIAŁA?” 

Podróż pociągiem daje możliwość dowiedzenia się czegoś o życiu pozostałych podróżników. To jak oglądanie seriali na Netflixie, dowiadujecie się co kto zrobił, komu i kiedy. Przygotujcie się na oburzenie, gdy dowiecie się, co Waszej sąsiadce z przedziału syn kupił na urodziny - jakby już nie cierpiała wystarczająco?!

7. BEZ ODPRAWY, BEZ PROBLEMU

Podróż pociągiem ma tę przewagę nad podróżą samolotem, że na dworcu kolejowym możecie stawić się nawet parę minut przed odjazdem! Żadnych odpraw, stania w kolejkach i długiego oczekiwania. A jeśli jednak przyjedziecie odrobinę wcześniej możecie pochodzić po sklepach, spróbować lokalnych słodyczy i kupić na drogę chipsy o smaku papryki!

8. ACH, TA WYGODA...

W przeciwieństwie do samolotu, tutaj w każdej chwili będziecie mogli wstać, pójść do toalety czy po prostu przespacerować się po wagonie. Żadnych nerwów przed startem, żadnego udawania, że obejrzeliście uważnie całą demonstrację procedury bezpieczeństwa, żadnego zapinania i odpinania pasów. Dodajmy do tego jeszcze więcej miejsca na nogi- brzmi zachęcająco prawda?

9. WALIZKI WYPCHANE PAMIĄTKAMI

Nerwowe próby oszacowania wagi bagażu? Gorączkowe przepakowywanie się, zakładanie na siebie paru warstw ubrań i wyrzucanie części rzeczy? No i te wszystkie wina i oliwy, których ze względów bezpieczeństwa nie można zabrać ze sobą.... W pociągu nie będziecie mieli tego problemu. Tutaj za nadbagaż nic nie płacicie, a jedyne pytanie jakie musicie sobie zadać brzmi „Czy jestem w stanie tyle udźwignąć?”.

10. CZAS NA DRZEMKĘ 

Ten rytm i płynna jazda zapewniają doskonałe warunki do drzemki. Bez nagłego hamowania, kiedy na wiejskiej drodze zobaczycie stado krów, bez podskakiwania na wybojach, bez walki na tylnym siedzeniu o to, kto kogo uszczypnął! Po prostu błoga cisza przez całą drogę… Mmmm...