REGULAMIN AL FRESCO OD A DO Z

Poniżej znajduje się wszystko co powinniście wiedzieć o wakacjach z Al Fresco, naszych kempingach, procedurze przyjazdowej/wyjazdowej, udogodnieniach kempingowych itp.

Jest tu sporo informacji, z którymi prosimy, abyście zapoznali się przed wyjazdem na wakacje. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod nr tel.  71 793 22 22 lub skontaktowanie się z nami poprzez czat.

 

ANIMACJE

Programy rozrywkowe różnią się w zależności od kempingu (od prostych zajęć sportowych po atrakcyjne programy animacyjne zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami). Szczegółowe informacje znajdują się przy opisie danego kempingu. Na niektórych kempingach animacje odbywają się w lokalnym języku. Przed i poza sezonem liczba animacji jest ograniczona, nawet na dużych kempingach.

CENA

Podana przy opisie danego kempingu cena dotyczy wynajmu zakwaterowania. Aby uzyskać więcej informacji na temat cen, prosimy o zapoznanie się z naszymi warunkami rezerwacji.

Jeżeli po dokonaniu rezerwacji zostanie wpłacony depozyt lub pełna kwota za wczasy (w przypadku rezerwacji na mniej niż 6 tygodni przed wyjazdem), wówczas cena podana na Potwierdzeniu jest gwarantowana (chyba, że dokonacie zmiany w rezerwacji).

CISZA NOCNA

Na większości kempingów cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 do 07:00. W tych godzinach brama wjazdowa na kemping zazwyczaj jest zamknięta, co oznacza zakaz wjazdu lub wyjazdu z kempingu samochodem.

DODATKOWE OPŁATY NA KEMPINGU

Na niektórych kempingach pobierany jest depozyt za np. kartę do bramy wjazdowej, opaski na basen, sprzęt sportowy itp. Niektóre udogodnienia na kempingu mogą być dostępne za opłatą, np. dostęp do internetu, leżaki, sporty wodne, tenis stołowy, bilard, golf, tenis, squash, siłownia, sauna, wstęp na dyskotekę, skrzynki depozytowe, opłaty klimatyczne itp. Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem dotyczącym zakwaterowania.

DOSTAWY PRĄDU I WODY

Dostawy prądu i wody, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, mogą być nieregularne i może wystąpić przerwa w ich dostawie. Zapewniamy, że będą one ograniczone do minimum, jednak  Al Fresco nie ponosi odpowiedzialności za okoliczności, na które nie ma wpływu.

DOWODY OSOBISTE/PASZPORTY

Przed dokonaniem rezerwacji należy upewnić się czy Państwa dowody osobiste lub paszporty są aktualne. Prosimy również pamiętać o dokumentach dla każdego dziecka.

GRILL

Na kempingu mogą być dostępne grille gazowe lub węglowe (patrz opis danego kempingu), w zależności od regulaminu danego kempingu. Ze względów bezpieczeństwa na niektórych kempingach mogą być wprowadzone ograniczenia dotyczące korzystania z grilla bez wcześniejszego powiadomienia.

GRY DO WYPOŻYCZENIA

Na kempingach, na których obecny jest nasz przedstawiciel, gry itp. do wypożyczenia są zazwyczaj dostępne bez dodatkowych opłat. Mamy sporo gier i sprzętu sportowego, jednak jeśli przedmiot zostanie zgubiony lub uszkodzony, nie zawsze możemy go natychmiast wymienić. Usługa ta nie jest dostępna na kempingu Cambrils Park.

KATALOG

Nasz katalog został przygotowany z najwyższą starannością w oparciu o informacje dostępne we wrześniu 2019. Jednak prosimy wziąć pod uwagę fakt, iż niektóre informacje dotyczące kempingów ważne są w momencie druku i mogą ulec zmianie.

KEMPING

Prosimy pamiętać, że wakacje oferowane przez naszą firmę, pomimo, iż są to pierwszej klasy obiekty i komfortowe zakwaterowania,  odbywają się na kempingach. W takich miejscach kontakt z naturą (np. warunki atmosferyczne czy owady) jest na pewno bliższy niż w przypadku innych form zakwaterowania. Prosimy także wziąć po uwagę , iż kempingi w lipcu i sierpniu są zazwyczaj w pełni obłożone. Jeśli Waszymi priorytetami są cisza i spokój zalecamy, aby unikać pobytu w tych miesiącach.

KLUBY DLA DZIECI

Większość kempingów posiada swoje własne kluby dla dzieci. Udział w nich uzależniony jest od ilości dostępnych miejsc. Mimo tego, że informacje dostępne przez Al Fresco zawierają dane o klubach dziecięcych dostępnych na kempingach, nasza firma nie ma kontroli nad ich działaniem i możliwe jest, że mogą one oferować inne atrakcje i program od tego, który jest reklamowany. Kluby mogą odmówić przyjęcia dziecka, którego zachowanie jest uważane za niedopuszczalne lub uciążliwe. Kluby dziecięce organizowane przez właścicieli kempingów działają niezależnie i nie są sprawdzane przez członków personelu Al Fresco. Dlatego przed zapisaniem swojego dziecka do takiego klubu, uważnie przeczytaj i zaakceptuj warunki oraz regulamin obowiązujący w danym miejscu.

Natomiast informacje dotyczące klubów dla dzieci Al Fresco działających w połączeniu z Eurocamp można znaleźć tutaj: Kluby dla dzieci

LICZBA UCZESTNIKÓW WYJAZDU

Niektóre kempingi mogą ograniczyć maks. dozwoloną liczbę osób w domku i nie akceptować rezerwacji od osób tej samej płci. 

NASI PRZEDSTAWICIELE NA KEMPINGACH

Nasi wyszkoleni przedstawiciele posiadają informacje o okolicy, Waszym zakwaterowaniu, chętnie udzielą informacji na temat organizowanych na kempingu zajęć oraz udzielą wszelkiej niezbędnej pomocy. Na kempingu Cambrils Park usługa ta jest świadczona przez wyznaczonych anglojęzycznych pracowników kempingu.

ODLEGŁOŚCI

Podane przez nas odległości do lokalnych atrakcji, miast czy lotnisk podane są w przybliżeniu i należy traktować je jako orientacyjne wskazówki.

OPŁATA KLIMATYCZNA

Opłata klimatyczna pobierana jest na większości kempingów i jest płatna po przyjeździe, bezpośrednio w głównej recepcji. Więcej informacji można znaleźć w zakładce 'Ważne informacje' przy opisie danego kempingu. 

OPŁATA ZA DRUGI SAMOCHÓD

Na niektórych kempingach w pobliżu domku może być zaparkowane tylko jedno auto. Na większości kempingów należy wnieść opłatę za drugi samochód.

PALENIE PAPIEROSÓW

Palenie papierosów jest zabronione we wszystkich domkach Al Fresco. 

PODRÓŻ

Do klientów Al Fresco należy zaplanowanie i zorganizowanie podróży. Nie zwracamy kosztów za niewykorzystane noclegi, jeśli przyjedziecie później lub wyjedziecie wcześniej z kempingu.

POŚCIEL I RĘCZNIKI

W domkach dostępne są tylko koce i poduszki, natomiast nie ma pościeli i ręczników. Zestaw pościeli składający się z prześcieradeł, poszewek na poduszki i ręczników można u nas zamówić do co najmniej 4 tygodni przed rozpoczęciem wczasów. Ręczniki plażowe oraz pościel do łóżeczka dla dziecka są dostępne tylko na wybranych kempingach. Szczegóły prosimy sprawdzać podczas dokonywania rezerwacji.

PÓŹNY PRZYJAZD NA KEMPING

Na wielu kempingach po godz. 22:00 brama główna jest zamykana, wówczas samochód należy zostawić przed kempingiem. Jeżeli w recepcji Al Fresco nie będzie już nikogo z obsługi, na tablicy ogłoszeń znajdziecie informację z mapką dojścia do swojego domku. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem rano aby dopełnić formalności.

PRACE REMONTOWO-BUDOWLANE

Właściciele kempingów zawsze starają się, aby prace remontowo-budowlane na kempingu odbywały się poza sezonem. Niestety, nie zawsze można zapobiec takim pracom podczas Waszego pobytu na kempingu. Al Fresco nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Nasz zespół jednak zawsze informuje nas o wszelkich planowanych pracach, a my dołożymy wszelkich starań, aby poinformować Was o konkretnych pracach, które mogą mieć wpływa na Wasze wakacje.

PRZYJAZD I WYJAZD Z KEMPINGU

W dniu przyjazdu zakwaterowanie w domku możliwe jest w godzinach od 16:00 do 19:00. Jeżeli Wasz przyjazd odbędzie się po godz. 19.00, kiedy nasz przedstawiciel na kempingu nie będzie pełni już dyżuru,  prosimy o zapoznanie się z informacjami  znajdującymi się w paragrafie ‘Późny przyjazdu na kemping’. 

W większości przypadków, po przyjeździe na kemping, należy najpierw zameldować się w recepcji głównej, a następnie zostaniecie skierowani do recepcji Al Fresco. Nasz rezydent będzie czekał na Was od godziny 16:00, aby zaprowadzić Was do domku, wyjaśnić zasady bezpieczeństwa, parkowania oraz przedstawić regulamin pobytu. Odbiór domku możliwy jest tylko w obecności naszego rezydenta. W dniu wyjazdu domek należy opuścić najpóźniej do godziny 10:00. Wcześniejszy wyjazd należy uzgodnić z naszym przedstawicielem.

REGULAMIN DOTYCZĄCY ZAKWATEROWANIA

Dokonanie rezerwacji zakwaterowania Al Fresco oznacza zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu, który określa zasady pozostawienia zakwaterowania w dniu wyjazdu tak, aby mogło być ono odpowiednio i na czas przygotowane na przyjazd kolejnych gości. 

Przed opuszczeniem Waszego zakwaterowania w dniu wyjazdu należy upewnić się, że pozostaje ono w takim samym stanie, w jakim znajdowało się przed Waszym przyjazdem.

Lista rzeczy, które należy zrobić przed opuszczeniem zakwaterowania:

  1. sprawdzić, czy w zakwaterowaniu nie zostały żadne Wasze rzeczy;
  2. wyczyścić i opróżnić lodówkę, zamrażarkę oraz opróżnić szafki ze wszystkich produktów spożywczych i innych rzeczy, które nie należą do wyposażenia zakwaterowania;
  3. opróżnić wszystkie kosze i wynieść śmieci do odpowiednich pojemników na campingu;
  4. umyć, wysuszyć i odłożyć naczynia oraz przybory kuchenne na właściwe miejsce;
  5. wyczyścić grilla;
  6. ściągnąć wypożyczoną pościel z łóżek, włożyć do poszewki na poduszkę i pozostawić na stole w części dziennej;
  7. wyczyścić wszystkie powierzchnie, również w łazience

Jeśli w dniu wyjazdu Klient nie pozostawi zakwaterowania w stanie zgodnym z powyższymi zasadami, Al Fresco będzie zmuszone do wykonania powyższych prac. W związku z tym, zastrzegamy sobie prawo do obciążenia Klienta opłatą za sprzątanie w wysokości do 100 EUR, jeśli niektóre lub wszystkie kroki nie zostaną spełnione. Jeśli będziemy zmuszeni do obciążenia Was kosztami sprzątania, o przyczynie, wysokości kosztów oraz o tym, jak uregulować płatność poinformujemy Was drogą mailową, najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od zakończenia waszego pobytu. Opłatę należy uiścić w ciągu 30 dni od otrzymania wiadomości e-mail.

Uwaga: na niektórych kempingach regulamin ten nie obowiązuje. Zamiast tego pobierany jest depozyt za zakwaterowanie (zazwyczaj 60 euro). Odpowiednia informacja zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej lub zostaniecie o tym poinformowani przez pracowników naszego biura.

REGULAMIN KEMPINGU

Każdy kemping posiada swój własny regulamin stworzony przez zarząd kempingu, który należy bezwzględnie przestrzegać. Przedstawiciel Al Fresco poinformuje Was o wszelkich ważnych informacjach na początku Waszych wakacji. Prosimy wziąć po uwagę, że na większości kempingów trzeba pozostawić paszport/dowód osobisty jednego uczestnika wyjazdu (ew. wszystkich) w głównej recepcji na jedną dobę (ew. na czas pobytu na kempingu). Na niektórych kempingach istnieje obowiązek noszenia bransoletek identyfikacyjnych podczas całego pobytu. Należy również wziąć pod uwagę to, że w niektórych krajach w godzinach popołudniowych obowiązuje sjesta, w czasie której wjazd/wyjazd na/z kemping(u) może być niemożliwy oraz niektóre udogodnienia (sklepy, baseny itp.) mogą być nieczynne.

Jeżeli w wyniku naruszenia regulaminu kempingu zostaniecie poproszeni o jego opuszczenie, Al Fresco nie zwraca kosztu niewykorzystanych noclegów, ani też nie gwarantuje znalezienia zastępczych noclegów.

RZECZY OSOBISTE

Al Fresco nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy klientów. Zalecane jest przechowywanie rzeczy wartościowy w skrytkach depozytowych dostępnych na większości kempingów. W dniu wyjazdu z kempingu prosimy o dokładne sprawdzenie, czy spakowali Państwo wszystkie swoje rzeczy. Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy zagubione i nie możemy zagwarantować ich dostarczenia. Za ewentualny zwrot rzeczy zagubionych pobierana jest opłata.

SAMOCHÓD

Nie zawsze istnieje możliwość zaparkowania  samochodu obok zakwaterowania. W takim przypadku należy parkować samochód w wyznaczonych miejscach na kempingu. Bezpłatny parking obejmuje parkowanie tylko jednego auta. Nie gwarantujemy miejsca na drugi samochód. Parkowanie drugiego auta należy zorganizować we własnym zakresie i na własny koszt.

SPECJALNE PROŚBY

Jeżeli macie jakieś specjalne życzenia dotyczące Waszego zakwaterowania należy nam to zgłosić w momencie rezerwacji. W miarę możliwości staramy się je spełniać, jednak nie możemy zagwarantować ich spełnienia. Prośby dotyczące zakwaterowania blisko drugiej rodziny należy zgłaszać w momencie dokonywania rezerwacji. Jednak spełnienie jej zależy od lokalizacji danego zakwaterowania na kempingu oraz przyjazdów i wyjazdów innych klientów.

STANDARD KEMPINGÓW

Nasze opisy kempingów oraz ilość gwiazdek oparte są na oficjalnej klasyfikacji obowiązującej w danym kraju.

STROJE KĄPIELOWE

Na kompleksach basenowych obowiązują tradycyjne stroje kąpielowe. Na niektórych kempingach czepki kąpielowe są obowiązkowe.

TWOJE AL FRESCO

Możecie tu w każdej chwili uzyskać dostęp do swoich danych dotyczących zarezerwowanych wakacji, zarezerwować dodatki takie jak pościel czy akcesoria dla dzieci oraz pobrać i wydrukować dokumenty podróżne.

UBEZPIECZENIE

Czy myśleliście już o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego?

Dzięki współpracy z firmą ERGO, już teraz umożliwiamy wszystkim naszym Klientom, którzy zarezerwowali wakacje z firmą Al Fresco, zakup takiego ubezpieczenia w prosty i wygodny sposób online! 

Szczegóły znajdują się tutaj: https://campingplus.pl/ubezpieczenia

Wpisując swój nr rezerwacji w odpowiednim polu (podany na potwierdzeniu rezerwacji), system wyświetli  Wam możliwe do wykupienia pakiety wraz z ich opisem i podaniem stawek.

Szczególnie zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży, dzięki któremu, jeśli z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku nie będziecie mogli wyruszyć w zaplanowaną podróż lub będziecie musieli skrócić pobyt z podobnych powodów, ERGO zwróci Wam do 80% poniesionych kosztów.

UDOGODNIENIA NA KEMPINGACH

Przed sezonem oraz po sezonie nie wszystkie udogodnienia mogą być dostępne. Prosimy także pamiętać, że niektóre z nich mogą być dodatkowo płatne.

WIELKOŚĆ, UKŁAD ORAZ LOKALIZACJA KEMPINGÓW

Kempingi znajdujące się w naszej ofercie różnią się między sobą wielkością, ilością stanowisk oraz usytuowaniem. Dlatego też między Waszym zakwaterowaniem a udogodnieniami kempingowymi mogą być różne odległości lub strome podejścia/zejścia. Jeżeli którykolwiek z uczestników wyjazdu ma problem z chodzeniem, należy to zgłosić w chwili składania rezerwacji. Kempingi są naturalnym środowiskiem dla niektórych gatunków zwierząt i owadów, np. komarów, które występują w większości krajów (szczególnie występują w ciepłym klimacie i w pobliżu zbiorników wody).

WĘDKARSTWO

Jeśli wędkowanie jest możliwe na kempingu (patrz opis) to zazwyczaj wymagane jest posiadanie zezwolenia, które można nabyć lokalnie.

WYPOCZYNEK POZA SEZONEM

Prosimy pamiętać, że jednym z powodów, dla których ceny poza sezonem są niższe jest fakt, że niektóre z udogodnień mogą być nieczynne. Baseny mogą nie być czynne do połowy maja i od połowy września. Sklepy, bary i bary często otwarte są tylko w sezonie. Podobnie, animacje na kempingu są zazwyczaj organizowane tylko od lipca i sierpnia. Prosimy pamiętać, że wszelkie podane przez nas daty otwarcia powinny być traktowane jako orientacyjne wskazówki.

WYPOSAŻENIE DOMKÓW WAKACYJNYCH

Nasze domki są w pełni wyposażone we wszystko co jest potrzebne do samodzielnego przygotowywania posiłków. Prosimy pamiętać, że niektóre części wyposażenia mogą różnić się w zależności od kraju. Standardowe wyposażenie domków zostało opisane TUTAJ. Deskę do prasowania oraz żelazko można wypożyczyć z recepcji Al Fresco (w zależności od dostępności).

ZNIŻKI I OFERTY SPECJALNE

Przy wyliczaniu ofert specjalnych nocami gratisowymi są zawsze noce najtańsze. Zniżki nie obejmują dodatkowych opłat takich jak wypożyczenie pościeli i ręczników oraz psa. Klient nie ma prawa domagać się naliczenia rabatu, bądź zwrotu pieniędzy, jeśli w późniejszym terminie, na wcześniej zarezerwowane wakacje, wystawiona zostanie oferta specjalna.

ZWIERZĘTA

Akceptujemy pobyt tylko jednego psa i wyłącznie w specjalnie do tego przystosowanych domkach (przy opisie zakwaterowania znajduje się zapis: "przyjazny psom") na wybranych kempingach. Podróżując z psem nie zapomnijcie zabrać ze sobą książeczki szczepień, adresówki oraz kagańca dla wybranych ras. Wszystkie psy muszą być trzymane na smyczy i nie mogą być pozostawiane bez nadzoru. Należy pamiętać, że psy należące do kategorii 1 i 2 nie są akceptowane na żadnym kempingu. Firma Al Fresco nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wpuszczenia psa na kemping. Obowiązkiem każdego właściciela jest utrzymywanie odpowiedniego porządku i sprzątanie po swoim psie. Za wszelkie szkody wyrządzone przez psa osobom trzecim lub w wyposażeniu kempingu odpowiedzialny jest właściciel. Właściciele muszą upewnić się, że ich pies nie przeszkaza innym klientom.

Kemping Val d’Ussel - Rossini 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €5 za noc; płatne na miejscu

Kemping Les Lacs du Verdon - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €5 za noc; płatne na miejscu

Kemping La Palmeraie - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €6 za noc; płatne na miejscu 

Kemping Val de Bonnal - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies 

• opłata €3 za noc; płatne na miejscu 

• psy nie mogą przebywać w pobliżu  strefy rekreacyjnej i wokół jeziora

Kemping Adriano - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies 

• opłata do €9 za noc; płatne na miejscu

• psy muszą chodzić w kagańcu

• psy nie mogą przebywać na basenach, w supermarkecie, sklepie z owocami i warzywami, toaletach czy plaży. Psy są mile widziane w restauracji, barze i w barze z przekąskami przy basenie.

Kemping Le Soleil des Landes - Rossini 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €5 za noc; płatne na miejscu 

Kemping La Croix du Vieux Pont - Lodge z widokiem na rzekę 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €2 za noc; płatne na miejscu

Kemping Domaine de Ker Ys - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €5 za noc; płatne na miejscu 

• psy nie mogą przebywać na plaży

Kemping Etoile d'Argens - Puccini Riviera 2 sypialnie przyjazny psom:

• dozwolony tylko 1 pies

• opłata €5 za noc; płatne na miejscu 

• bezpłatne jednorazowe woreczki na odchody dostępne w recepcji

• w Saint Aygulf psy mogą przebywać tylko na plaży Esclamandes i muszą być na smyczy