WAKACJE NA KORSYCE

Korsyka to cudowne krajobrazy: góry, lasy, pachnące zioła i niekończące się piaszczyste plaże. Spotkanie z jej dumnymi i gościnnymi mieszkańcami sprawi, że Wasze wakacje tutaj będą wyjątkowe, a Wy będziecie chcieli zostać dłużej na tej oszałamiająco pięknej wyspie!

Waszym zdaniem

"Zapiera dech w piersiach! Wymarzone miejsce na wakacje." 

Wakacje na Korsyce

Jadąc tutaj możecie oczekiwać doskonałej pogody i wyjątkowo pięknych plaż, ale na pewno oczarują Was też majestatyczne szczyty górskie. Polecamy wynajęcie samochodu, co pozwoli Wam w pełni odkryć tę niesamowitą wyspę. Wakacje na kempingu na Korsyce oznaczają też mnóstwo słonca- pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu!

Ukryte skarby: Cascades de Polischellu

Cascades de Polischellu, w pobliżu masywu Bravella to krystalicznie czyste wodospady, tworzące lśniące, szmaragdowe baseny. Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Korsyce- idealne na piknik!

Ulubione: Ajaccio

Największe miasto na Korsyce i miejsce narodzin Napoleona Bonaparte. Możecie wybrać się tu na spacer wzdłuż nabrzeża wysadzanego palmami lub zobaczyć kolorowe uliczki obok cytadeli.

Lokalna kuchnia: Korsykański miód

Korsyka ma wiele unikalnych smakowych i ostrych miodów. Spróbujcie różnych odmian produkowanych w każdym sezonie, a także miodu Maquis, który jest nieco ciemniejszy, ale równie smaczny.

Polecamy: Uliczne stragany

Nie można pominąć wizyty na jednym z kolorowych targów ulicznych na Korsyce. Spotkacie je w większości miast i będziecie zaskoczeni - i bez wątpienia zachęceni – bogactwem i różnorodnością produktów!

Festiwale i wydarzenia: Les Nuits de la Guitar- Patrimonio

Ten fantastyczny festiwal gitarowy w przeszłości przyciągnął takie sławy jak Joe Cocker, Robert Plant i Tom Jones. Nie dawno występował Johnny Gallagher wraz z wieloma innymi wykonawcami muzycznymi. Tego nie można przegapić!

Plaże i jeziora: Plaża Saleccia

Wybierzcie się na wycieczkę łodzią na plażę Saleccia na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. To, nieskażone, chronione przez UNESCO, miejsce zachwyca swoim spektakularnym pięknem i zostało wykorzystane w filmie, którego akcja dzieje się podczas II wojny światowej.

POGODA NA KORSYCE