WAKACJE W LANGWEDOCJI

Śródziemnomorskie plaże, bujnie zielone krajobrazy, fascynujące miasta pełne historii i kultury. No i oczywiście żywiołowa południowa zabawa i ekscytujące rozrywki - wszystko to w ciepłym słońcu, z którego słynie ta część Francji.

Rozciągające się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Camargue do Katalonii, regiony Langwedocja i Roussillion mogą poszczycić się tętniącymi życiem plażami, nowoczesnymi wakacyjnymi kurortami, upstrzonymi słońcem winnicami, słynnym winem i ponadczasowymi miastami w głębi lądu- prawdziwą esencją tego, co Francuzi nazywają le Midi.

Waszym zdaniem

"Zachwyciło mnie Beziers - widowiskowo usytuowana katedra, stary most na rzece Orb, romantyczny park miejski Plateau des poetes i zacienione ścieżki wzdłuż Canal du Midi." 

Wakacje w Langwedocji

Szczerze mówiąc nie przychodzi nam do głowy nic, czego mogłoby Wam w tym wyjatkowym regionie brakować! Czekają tu na Was piękne plaże z widokiem na góry, słynące z doskonałych trunków winnice, słoneczne dni, doskonałe jedzenie, liczne zabytki i spektakularnie długi Canal du Midi. Co Wy na to, żeby wypożyczyć barkę, pokonać nią 9 śluz w Beziers i spędzić cały dzień na wodzie w cieniu platanowych drzew? Kemping w Langwedocji to przepis na urlop idealny!

Ukryte skarby: Uzès

Wybierzcie się na średniowieczny rynek miasta Uzès, które w 2008 roku zostało uznane za miasto kultury i historii. Przespacerujcie się wąskimi krętymi uliczkami i poszukajcie wielu ukrytych ogrodów.

Ulubione: Béziers

Jedno z najstarszych francuskich miast zachwyca swoją usytuowaną na wzgórzu katedrą. Warto tutaj odwiedzić Musée de Beaux Arts, wybrać się na spacer po parku miejskim Plateau de Poetes i zobaczyć fascynujące 9 śluz na Canal du Midi.

Lokalna kuchnia: Trufle

Langwedocja słynie z trufli, najbardziej poszukiwanych i najdroższych grzybów świata. Mieszkańcy wykorzystują je do przyprawiania wielu dań, a ich smak naprawdę nadaje potrawom inny wymiar. Spróbujcie sami!

Polecamy: Cap d'Agde Aqualand

Wybierzcie się do Cap d’Agde, aby spędzić dzień na zabawie w parku wodnym Aqualand. Cofnijcie się w przeszłość w murach średniowiecznego Carcassonne. Nie zapomnijcie też zachwycić się piękną okolicą podczas niespiesznego rejsu po Canal du Midi.

Festiwale i wydarzenia: Fête de la Cerise

Centralnym punktem tego festiwalu jest duży targ czereśni z mnóstwem zajęć i rozrywek, takich jak degustacje wina i zawody (na przykład rzucanie czereśni i plucie pestkami). To naprawdę dobra zabawa, a czereśnie są przepyszne!

Plaże i jeziora: Plaża La Grande Conque

Ta niewielka zatoka jest naturalnym dziełem sztuki stworzonym przez tysiące lat erozji. Sama plaża ma ciemny piasek, wyjątkową atmosferę i jest bardziej odosobniona niż inne plaże w tym nadmorskim regionie.

POGODA W LANGWEDOCJI