WAKACJE W VENDÉE

Jeden z najbardziej słonecznych klimatów we Francji i linia brzegowa, która jest praktycznie jedną niekończącą się plażą. W głębi lądu kuszą pachnące sosnowe lasy i urocze krajobrazy z malowniczymi wioskami i renesansowymi miasteczkami, tworzącymi wspaniałe tło dla różnorodnych zajęć.

Vendée położona w zachodniej części Francji, tuż przy wybrzeżu, poza oszałamiającymi plażami zapewnia wiele atrakcji turystycznych, takich jak piękne parki, zabytkowe kościoły i wspaniałe restauracje. W tym rustykalnym i tradycyjnym regionie Francji z pewnością spędzicie wspaniałe wakacje.

Waszym zdaniem

"Świetne plaże- spędzaliśmy na nich praktycznie całe dnie." 

Wakacje w Vendée

Vendée to fantastyczne miejsce na wakacje na kempingu. W okolicy można zwiedzać miasta, poznawać tradycje regionu czy wybrać się do wyjatkowego parku rozrywki Puy de Fou. Nie zapominiajmy też o pięknych plażach z szeroką ofertą sportów wodnych i genialnym winie (warto nie tylko spróbować, ale też zabrać choć jedną butelkę ze sobą do domu)!

Ukryte skarby: Cognac

Odwiedźcie miasto produkujące jeden z najlepszych koniaków na świecie. Wizyta u producenta Remy Martin będzie dużą atrakcją dla miłośników dobrych trunków- degustacja na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność.

Ulubione: Jazda na rowerze

W Vendée znajdziecie 66 fantastycznych tras o różnej długości. To świetny pomysł na wycieczkę dla całej rodziny. Macie tu aż 285 km wybrzeża do zwiedzania!

Lokalna kuchnia: Owoce morza

Wybrzeża w Vendée oferują duży wybór owoców morza. Do kulinarnych specjałów należą sardynki ze St Gilles Croix de Vie i małże z L'Aiguillon. Nic dziwnego, że zupa rybna też jest jedną ze specjalności regionu!

Polecamy: Surfing

Wakacje w Vendée to świetny wybór dla miłośników surfingu. Nie ma znaczenia, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą- wzdłuż 146 kilometrowej plaży, każdy znajdzie idealne fale dla siebie.

Festiwale i wydarzenia: Puy de Fou

Podczas wakacji koniecznie wybierzcie się do wyjątkowego parku rozrywki Puy de Fou. To świetne miejsce całej rodziny- widowiskowe przedstawienia, z których słynie na pewno się Wam spodobają.

Plaże i jeziora: Les Sables d'Olonne

Położone na wybrzeżu Atlantyku Les Sables d'Olonne jest jednym z najpopularniejszych miejsc odpoczynkowych we Francji. Szczególnie zachwyca piękna plaża, przy której ciągnie się promenada z zabytkowymi budynkami.

POGODA W VENDEE