WAKACJE NA COSTA BRAVA

Przyjedźcie tu po słońce, morze, piasek... i wiele, wiele więcej. Szorstkie klify i ukryte zatoczki przeplatają się na Costa Brava z wioskami rybackimi i nadmorskimi miasteczkami. To wybrzeże oferuje nie tylko piękne plaże, ale także średniowieczne miasteczka, ekscytujące parki rozrywki, pełne przygód sporty wodne i ciekawe życie nocne. 

Hiszpania jest fascynującą lokalizacją, a jej liczne uroki sprawiają, że pobyt tutaj będzie niezapomniany. Ciepłe promienie słońca, piaszczyste plaże, fantastyczna kuchnia i imponująca kultura. Dobra zabawa gwarantowana!

Waszym zdaniem

"Podczas naszego dwutygodniowego pobytu mieliśmy na prawdę piękną pogodę; dużo czasu spędzaliśmy na lokalnych plażach i w okolicznych miastach." 

Wakacje na Costa Dorada

Na południe od Barcelony; słońce świeci dłużej, morze jest cieplejsze, a plaże coraz szersze. Nasze kempingi tutaj łączą śródziemnomorską atmosferę w stylu kurortu z wieloma usługami, które sprawią, że Wasze wakacje będą idealne. 

Ukryte skarby: Peratallada

Odwiedźcie , przespacerujcie się ulicami i zobaczcie średniowieczne mury tego uroczego miasteczka. Nie przegapcie kościoła Sant Esteve na placu i porozkoszujcie się atmosferą nad kieliszkiem sangrii.

Ulubione: Figueras

W mieście, w którym urodził się surrealista Salvador Dali, znajduje się obecnie muzeum z obszernym zbiorem jego dzieł, w tym wieloma pochodzącymi z jego osobistych kolekcji. Wycieczka tutaj daje świetny wgląd w świat Dalego i gwarantuje wspaniały dzień.

Lokalna kuchnia: Fideuà

Podobna do paelli, ale z makaronem zamiast ryżu. Fideuà (czyli duża ilość makaronu) to danie z owoców morza doprawione cytryną.

Polecamy: Barri Gotic

Główną atrakcją tej części Hiszpanii jest niewątpliwie piękna Barcelona. Każdy, kto odwiedza Costa Brava, powinien, co najmniej raz odwiedzić to fascynujące miasto. Nie przegapcie uliczek XIV-wiecznej Dzielnicy Gotyckiej, a wizyta w do dziś nieukończonej katedrze Gaudiego, La Sagrada Familia, jest absolutną koniecznością.

Festiwale i wydarzenia: Pokazy fajerwerków

Ku uciesze wszystkich urlopowiczów na hiszpańskim wybrzeżu odbywają się regularnie konkursy fajerwerków. Z tymi spektakularnymi widowiskami warto także połączyć wizyty na mniejszych lokalnych festiwalach.

Plaże i jeziora: Platja d'Aro

Jeśli chodzi o plaże, będziecie tu rozpieszczani! Odwiedźcie dwie plaże w Tossa de Mar z uroczym zamkiem, Platja d'Aro z jego dwukilometrowymi złotymi piaskami lub eleganckie Estartit z szeroką ofertą sportów wodnych.

POGODA NA COSTA BRAVA