WAKACJE NA COSTA DORADA

Hiszpańskie „Złote Wybrzeże” oferuje aż 249 km pięknych, piaszczystych plaż. Spędźcie słoneczne dni, budując zamki z piasku, bawiąc się w parkach wodnych lub odwiedzając rzymskie ruiny. Koniecznie wybierzcie się też do tętniącej życiem Barcelony, która znajduje się na wyciągnięcie ręki!

 Niezależnie od tego, czy chodzi o zaspokojenie Waszego apetytu na owoce morza, opalanie, czy pływanie, region Costa Dorada oferuje wszystko, czego potrzebujecie, żeby fantastycznie spędzić czas. Słońce, morze, piasek i zabawa- czy to nie brzmi jak wakacje idealne?

Waszym zdaniem

"Fantastyczna pogoda. Błękitne niebo i gorące słońce każdego dnia." 

Wakacje na Costa Dorada

Na południe od Barcelony; słońce świeci dłużej, morze jest cieplejsze, a plaże coraz szersze. Nasze kempingi tutaj łączą śródziemnomorską atmosferę w stylu kurortu z wieloma usługami, które sprawią, że Wasze wakacje będą idealne. 

Ukryte skarby: Bosc Aventura

Multisportowy park rozrywki z różnymi atrakcjami, takimi jak park linowy, wspinaczka, paintball i gra w golfa. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą prowiantu na piknik!

Ulubione: Amfiteatr

Ten piękny rzymski amfiteatr pochodzi z II wieku i znajduje się bezpośrednio przy plaży w Tarragonie. Koniecznie odwiedźcie to imponujące miejsce, w którym kiedyś odbywały się walki gladiatorów.

Lokalna kuchnia: La Barceloneta

W tej popularnej dzielnicy mieszkańcy Barcelony lubią dobrze zjeść. Dostaniecie tu jedne z najlepszych paelli i arròs negre (czarny ryż atramentem z kałamarnicy) w kraju. Oczywiście są tu także pyszne tapas!

Polecamy: Altafulla

Miasto Altafulla ma wspaniale zachowane stare miasto ze średniowiecznym zamkiem z widokiem na morze. To idealne na przyjemną popołudniową wycieczkę!

Festiwale i wydarzenia: Salou Festival

Początek sierpnia w Salou to tzw. „Złote noce”.  Możecie wtedy podziwiać zespoły i tradycyjne tancerki flamenco, pokazy mody i oczywiście Castillos de Fuegos - ogromny pokaz sztucznych ogni.

Plaże i jeziora: Tamarit

Tamarit oferuje królewską, złotą piaszczystą plażę ze wspaniałym widokiem na zamek Tamarit. Jest to idealne miejsce nie tylko do opalania, ale nawet na przyjęcia weselne!

POGODA NA COSTA DORADA