WAKACJE WE FRYZJI

ZABAWA NAD WODĄ I PIĘKNE MIASTECZKA DO ODKRYCIA

Piękne niebo, kompaktowe i przytulne miasta oraz kochający naturę miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu - Fryzja to miejsce, gdzie odpoczniesz i nabierzesz nowej energii. Jeśli szukasz pełnych charakteru miasteczek, miękkiego piasku na plaży, hektarów dziewiczych lasów przybrzeżnych oraz świetnie przygotowanych ścieżek rowerowych...to właśnie znalazłeś swoje nowe ulubione miejsce.

Fryzja to stosunkowo ukryty zakątek Holandii, także nie spodziewaj się tu tłumów, nawet w najbardziej słoneczne dni (których jest tu wiele). Znajdziesz tu małe, kolorowe kurorty i wioski, a także wiele możliwości wędrówek, żeglowania, jazdy konnej czy jazdy na rowerze pośród przepięknych krajobrazów.

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO TU PRZYJECHAĆ

Friesland Aquazoo
AquaZoo Friesland w Leeuwarden
Sailing in Friesland
Sneek - stolica sportów wodnych
Museums in Friesland
Światowej sławy muzea

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE REGIONU

Nasze ulubione miejsca? Zdecydowanie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO rezerwaty przyrody Wysp Wattowych, tętniące życiem przez całe lato Leeuwarden i pełne charakteru, otoczone kanałami miasteczko Sloten. Cóż, w końcu to Holandia.

Wadden Islands, Friesland, Netherlands

Wyspy Wattowe

Wybierz się na wycieczkę łodzią na te wyspy, aby zobaczyć jedne z najbardziej ciekawych dzieł natury: spektakularne wydmy, szerokie plaże i morze, które przyciąga foki oraz ptaki wędrowne.
Lemmer, Friesland, Netherlands

Lemmer

Ta wioska rybacka to najbardziej tętniący życiem kurort we Fryzji, z piaszczystą plażą, mnóstwem sportów wodnych oraz pompownią parową Woudagemaal, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
AquaZoo Friesland, Netherlands

AquaZoo Leeuwarden

Ten park jest domem dla 88 różnych gatunków dzikich zwierząt i daje odwiedzającym możliwość zobaczenia z bliska niedźwiedzi polarnych, pingwinów i fok.