WAKACJE W WASSENAAR

Miasto Wassenaar znajduje się na wybrzeżu, na luksusowym przedmieściu Hagi, w prowincji Holandia Południowa. Posiadające zaledwie 25 tys. mieszkańców Wassenaar jest spokojnym miastem, położonym pomiędzy takimi metropoliami jak Amsterdam i Rotterdam. 

Nasz spektakularny kemping Duinrell położony jest w regionie o bogatej historii, w pobliżu plaży i zaledwie krótki spacer dzieli go od centrum Wassenaar. Na kempingu, Wasza rodzina może skorzystać z niezwykle różnorodnej oferty atrakcji, włącznie z parkiem rozrywki Duinrell, Tikibad (jeden z najsłynniejszych aqua parków w Europie), i wielu, wielu innych rozrywek dla gości w każdym wieku. 

Wybierzcie się na krótki spacer do Wassenaar, gdzie znajdziecie wiele zabytków i atrakcji – takich jak muzeum sztuki współczesnej Voorlinen, liczne knajpki i kawiarnie ( w tym rodzinną restaurację z rybami i owocami morza Eleni), butiki i nietypowe sklepiki, i wiele innych wartych odwiedzenia miejsc. Miłośnikom pojazdów historycznych polecamy natomiast wizytę w muzeum Louwman w Hadze.

"Świetnie położony! Wystarczy krótki spacer i już jesteśmy w miasteczku Wassenaar. Rewelacyjnie skomunikowany z innymi miastami, dzięki czemu można pozwolić sobie na odrobinę zwiedzania, samochód pozostawiając na kempingu." 

Wakacje w Holandii

Kemping Duinrell jest bezkonkurencyjny, gdyż znajduje się na terenie jednego z najlepszych holenderskich parków rozrywki, a do tego posiada fantastyczny park wodny. Wybierając Duinrell z pewnością się nie zawiedziecie! W okolicy kempingu również czeka na Was wiele atrakcji, m.in. fantastyczne Wassenaar, miasteczko w prawdziwie holenderskim klimacie, pełne muzeów, knajpek i sklepików, gdzie miło spędzicie popołudnie. W okolicy jest także plaża, gdzie możecie popływać i złapać trochę słońca, więc nie zapomnijcie spakować strojów kąpielowych.

Ukryty skarb: Volendam

Położona na uboczu, klimatyczna miejscowość rybacka z tętniącym życiem portem, sklepikami, kawiarenkami i restauracjami. Tradycyjny strój z Volendamm jest jednym z najlepiej znanych tego typu ubrań w Holandii. 

Ulubione: Muzeum Van Gogh

W tym amsterdamskim muzeum zobaczcie największą na świecie kolekcję dzieł słynnego artysty. Muzeum posiada ponad 200 obrazów i 600 rysunków Holendra.

Lokalna kuchnia: Śledzie i ...naleśniki

Będąc w Holandii musicie koniecznie spróbować świeżego śledzia. A jeśli będziecie w Amsterdamie, znajduje się tam najsłynniejsza naleśnikarnia na świecie. Serwują tu ponad 75 różnych rodzajów tej potrawy od słodkich holenderskich, po Thai curry. Stąd nikt nie wyjdzie głodny. 

Polecamy: Amsterdam

Do Amsterdamu warto wybrać się na cały dzień. Może wybierzecie się na rejs tramwajem wodnym po jego słynnych kanałach? Podziwiajcie niezwykłą architekturę tego miasta, spróbujcie lokalnych specjałów i poczujcie jego wyjątkowa atmosferę.

Festiwale i wydarzenia: Uitmarkt

Festiwal odbywający się pod koniec sierpnia, który rozpoczyna sezon imprez kulturalnych w Amsterdamie i innych głównych miastach Holandii, podczas którego odbywają się wystawy, warsztaty, koncerty i liczne targi książek. Tego nie można przegapić! 

Plaże i jeziora: Duinrell

Tylko 4 km od kempingu znajduje się piękna, rozłożysta plaża. W okolicznych sklepach możecie kupić coś na piknik, który urządzicie sobie na plaży, z przepięknym widokiem na falujące morze w tle. A może macie ochotę pożeglować? Na plaży znajdziecie szkółkę, gdzie nauczą Was jak radzić sobie z żaglem.

POGODA W HOLANDII