WAKACJE NAD JEZIOREM GARDA

Największe i najpiękniejsze jezioro Włoch, otoczone gajami oliwnymi, winnicami, malowniczymi miasteczkami i średniowiecznymi zamkami. Wspaniałe miejsce by spróbować windsurfingu, żaglować, popływać – lub po prostu pospacerować wzdłuż brzeg, podziwiając wyjątkowej urody przyrodę. Dodatkowo, czeka tu na Was jeden z najbardziej ekscytujących parków rozrywki w Europie. 

Waszym zdaniem

"Jezioro Garda to przepiękny, pełen różnorodnych atrakcji region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki pięknej pogodzie przez cały pobyt zwiedziliśmy wiele fantastycznych miejsc i całe dnie spędzaliśmy na świeżym powietrzu." 

Wakacje nad Jeziorem Garda

Plaże, klimatyczne miasteczka, parki rozrywki, wycieczki statkami, trasy piesze i rowerowe oraz pełne uroku kawiarenki, w których czekają na Was niesamowite widoki - pod względem atrakcji, ciężko jest przebić Gardę. Już dziś wybierzcie się w podróż do tego wyjątkowego miejsca, by odkryć kemping idealny dla waszej rodziny.

Ukryte skarby: Torre di San Martino

Ta 74 metrowa wieża, z której rozpościera się fantastyczny widok na okolicę i jezioro Garda, upamiętnia bitwę pod Solferino. Piętra wieży przyozdobione zostały malowidłami ściennymi przedstawiającymi najważniejsze bitwy wojny o niepodległość. 

Ulubione: Desenzano del Garda

To czarujące miasto, które nieustannie zachwyca malowniczą architekturą i wspaniałą atmosferą – zwłaszcza we wtorki, kiedy odbywa się targ z lokalnymi produktami – musi znaleźć się na Waszej trasie. Wstąpcie tu po smakowite ‘souveniry’ w doskonałej cenie. 

Lokalna kuchnia: Sery z regionu

Jezioro Garda leży w jednym z największych regionów serowarskich we Włoszech. Mascarpone, Gorgonzola, Taleggio i Grana Padano wszystkie pochodzą z Lombardii. Nie zapomnijcie kupić trochę do domu!

Polecamy: Gardaland

Gardaland jest jednym z największych parków rozrywki w Europie, posiada kolejki górskie i roller coastery dla całej rodziny, a co najlepsze, znajduje się w pobliżu naszych kempingów. Jeśli nadal będzie Wam mało atrakcji, wstąpcie również do parku wodnego Caneva World.

Festiwale i wydarzenia: Tortellini Valeggio

Raz w roku w czerwcu na moście w Borghetto, 6 tys. gości spotyka się na niesamowitej uczcie by celebrować Tortellini Valeggio, z których słynie miasto. Zasiądźcie do wspólnego biesiadowania przy mierzącym ponad 650 m stole.

Plaże i jeziora: Jezioro Garda

Włoskie jeziora to niepowtarzalna sceneria, która na długo zapadnie Wam w pamięć. To mieszanka małych portów rybackich i przepięknych kurortów, z majestatycznymi górami i dziewiczą przyrodą w tle. Wybierając kemping z plażą nad jeziorem możecie zrelaksować sie z widokiem na przepiękne krajobrazy.

POGODA NAD JEZIOREM GARDA