WAKACJE W KAMPANII

Zwana bramą na południe Włoch Kampania, ze stolicą w Neapolu, jest obowiązkowym punktem na mapie wszystkich miłośników Italii. Lazurowe morze, wulkany i opadające ku morzu góry, pokryte śródziemnomorską roślinnością. To region o bogatej historii, obfitujący w zabytki i malownicze zatoki, pachnący dobrą kawą i cytrusami.

Waszym zdaniem

"Zadbany, dobrze zaopatrzony kemping, położony przy pięknej, rozłożystej plaży. Neapol, Caserta, Pompeje i Amalfi - jest tu tyle fantastycznych miejsc do zwiedzania, że trudno się na coś zdecydować."

Wakacje w Kampanii

Kampania to niezwykły region, pełen historii, sztuki i pięknych krajobrazów - pomyślcie o Neapolu, Pompejach, Wezuwiuszu, no i oczywiście o magicznej wyspie Capri ze słynną niebieską grotą. Zdecydowana wiekszość Kampanii jest górzysta, a jej wybrzeże usiane licznymi zatoczkami, skrywającymi piaszczyste plaże. Jeśli starczy Wam czasu powinniście wybrać się na wycieczkę, na którąś z pobliskich wysp: Ischie, Capri lub Procide. Kampania to niezwykle zielony region, a jego żyzna wulkaniczna gleba i duże nasłonecznienie sprzyja licznym uprawom, znajdziecie tu m.in. gaje oliwne, winnice i tarasowe uprawy cytrusów. Kampania to również smaczna, a przy tym niezwykle prosta, oparta na naturalnych składnikach kuchnia, w której królują świeże ryby i owoce morza oraz  okoliczne produkty. W Neapolu, jak i w całym regionie, znaleźć można pozostałości architektury rzymskiej, której elementy wykorzystywane były często do wzniesienia pózniejszych - renesansowych i barokowych - budowli. Ta niezwykła mozaika styli, różnorodnych kultur i smaków składa sie na niepowtarzalny koloryt i urok tego miejsca.

Kemping Baia Domizia Village

Baia Domizia , Kampania (Neapol)

Położony w cieniu sosnowego lasu, ten południowy kemping ma wszystko, czego potrzebujecie na wakacjach. Cudowny śródziemnomorski klimat, fantastyczny kompleks basenowy, zaplecze usługowo handlowe, bary i restauracja, a przede wszystkim bezpośredni dostęp do plaży Baia Domizia.

Czytaj więcej na temat tego kempingu ›
Zobacz kemping › Udostępnij
Dodaj do ulubionych