WAKACJE NA WYBRZEŻU ADRIATYCKIM

Wybrzeże Adriatyku pełne jest fantastycznych kurortów i słynnych miast, z licznymi zabytkami i zamkami oraz parkami narodowymi o wyjątkowo urokliwej przyrodzie. 

Kiedy podróżujecie przez ten region, Adriatyk nigdy nie jest za daleko, a kąpiel w jego migoczących w słońcu wodach to świetny sposób na orzeźwienie i relaks po godzinach spędzonych na zwiedzaniu.

Waszym zdaniem

"Odbyliśmy wiele wycieczek wzdłuż wybrzeża, zwiedziliśmy Comacchio, Rawennę i Rimini, znaleźliśmy też wiele pięknych plaż, a pogoda była znakomita!" 

Wakacje na Wybrzeżu Adriatyckim

Nasze kempingi w tym regionie świetnie nadadzą się dla rodzin ze starszymi dziećmi, które uwielbiają sporty wodne i spędzanie czasu na plaży. Połączenie kolejowe z Rawenną i Bolonią sprawia, że jest to idealne miejsce nie tylko dla miłośników kultury i sztuki, ale i dla tych kochających piękne krajobrazy i plaże, do których z łatwością dotrzecie, nawet bez samochodu. Z wakacji tu, z pewnością będzie zadowolona cała Wasza rodzina.

Ukryte skarby: Borgo San Giuliano, Rimini

Czarująca dzielnica miasta, z wąskimi uliczkami, malowniczymi placami pełnymi klimatycznych knajpek, szczególnie popularnych wśród artystów. W samym sercu dzielnicy, nie możecie przeoczyć kościoła San Giuliano, z XVII-wiecznym klasztorem usytuowanym przy dawnej Via Emilia – jednemu z ważniejszych, rzymskich szlaków handlowych. W kościele znajduje się jedno z ostatnich dzieł Paolo Veronese przedstawiające śmierć męczennika. 

Ulubione: Bolonia

Będąca siedzibą jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie, Bolonia posiada niezwykły urok i charyzmę. Piazza Maggiore, z imponujacą architekturą, jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki. Odwiedźcie tutejsze słynne dwie wieże i poszukajcie jakiegoś sympatycznego miejsca na shopping, lunch lub kawę.

Lokalna kuchnia: Piadina

Typowy dla regionu Romagna (Ravenna i Rimini) placek chlebowy z mąki, smalcu, soli i wody. Tradycyjnie przygotowuje się go w naczyniu z terakoty, dla dodatkowego, specyficznego smaku. 

Polecamy: Comacchio

Jeśli pokusicie się na wycieczkę musicie odwiedzić Comacchio, fascynujące miasto zbudowane na kilkunastu wysepkach, połączonych urokliwymi mostkami. Z tego też powodu miasto nazywane jest „małą Wenecją”. Pocięte siecią kanałów, posiada wiele kawiarenek, idealnych na popołudniowy relaks.

Festiwale i wydarzenia: Festiwal Gradisca

Organizowany w czerwcu Festiwal Gradisa daje początek, trwającemu 100 dni festiwalowi lata. W tym dniu odbywają się liczne przyjęcia, stoły zapełniają lokalne przysmaki i specjały, a na koniec organizowany jest na plaży specjalny pokaz fajerwerków.

Plaże i jeziora: Venicea

Ciągnące się wzdłuż Adriatyku wybrzeże pełne jest wielu świetnych kurortów i fantastycznych plaż takich jak Adriano w okolicy Rawenny czy Vigna sul Mar w pobliżu Ferrary.

POGODA NA WYBRZEŻU ADRIATYCKIM