Ważne informacje o koronawirusie (COVID-19) i odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytaniaAktualizacja: 21 lipca | 10:00


Przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych do danego kraju, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, które znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub https://reopen.europa.eu/pl/


Zarezerwuj wakacje 2021 bez obaw z Al Fresco

Dopasowaliśmy nasze warunki rezerwacji do dość niepewnej sytuacji, a ich elastyczność pozwoli Wam spokojnie oczekiwać na kolejny sezon i wypoczynek na kempingu. Nasz nowy program "Wakacje bez obaw" to dogodne, korzystne zasady procesu rezerwacji oraz pobytu w wybranych lokalizacjach - zapoznaj się z nimi koniecznie i zaplanuj bez obaw swój wypoczynek z Al Fresco! Szczegóły można znaleźć TUTAJ>


Aktualne wytyczne dotyczące zagrożenia związanego z koronawirusem oraz podróżowania

Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/aktualnosci/. Przed wyjazdem na wakacje zalecamy zapoznanie się także z informacjami dotyczącymi podróżowania zawartymi na stronie: https://reopen.europa.eu/pl oraz https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.


Nasze kempingi w sezonie 2021

Niestety, ale w związku ze znacznie późniejszym rozpoczęciem sezonu, musimy tymczasowo ograniczyć niektóre z naszych działań w sezonie 2021 i w tym roku nie będziemy już oferować swoich zakwaterowań na niewielkiej liczbie kempingów. Lista kempingów, na których Al Fresco nie będzie oferowało swoich zakwaterowań w sezonie 2021 jest następująca:

• Camping Canyelles

• Vigna sul Mar

• Marina Julia Camping Village

• Camping Club Napoleon

Jeśli będzie to miało wpływ na Państwa wakacje, skontaktujemy się z Wami, aby potwierdzić, że wakacje nie mogą przebiegać zgodnie z planem i poinformujemy o dostępnych opcjach. Proponowane przez nas opcje będą obejmowały: zmianę na alternatywne wakacje z dodatkowym rabatem, przeniesienie wpłaconych środków na Voucher Wakacyjny z dodatkowym rabatem do wykorzystania na wakacje w sezonie 2021 lub 2022, otrzymanie pełnego zwrotu pieniędzy.
 
Paszport sanitarny (Pass Sanitaire) obowiązujący we Francji

Francuski rząd wprowadził obowiązek posiadania paszportu sanitarnego (Pass Sanitaire) dla osób od 18 roku życia chcących przebywać w miejscach skupiających powyżej 50 osób. Ma to na celu potwierdzenie, że dana osoba jest zdrowa (nie jest zakażona Covid-19). Akceptowanym dokumentem zaświadczającym ten fakt w formie cyfrowej lub papierowej jest: 
  • potwierdzenie pełnego zaszczepienia - Unijny Certyfikat Covid (jest on ważny, gdy minął 1 tydzień od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca albo 4 tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson) lub
  • negatywny wyniku testu wymazowego PCR lub antygenowego (testy samodzielne nie są akceptowane) wykonanego nie więcej niż 48 godzin wcześniej lub
  • zaświadczenie o wyzdrowieniu po Covid-19 ważne od 11 dni do 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku testu
Taki dokument należy przedstawić podczas meldowania się na kempingu.


Poniżej zebraliśmy najnowsze informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, więc niezależnie od tego czy rezerwujesz czy przygotowujesz się do wyjazdu, staramy się, abyś był na bieżąco poinformowany.


REZERWACJE 2021:

Co zrobić, jeżeli  moje plany wakacyjne ulegną zmianie z powodu restrykcji podjętych z powodu koronawirusa Covid-19?

Jeśli regulacje rządowe będą odradzać podróż do danego miejsca docelowego lub zdecydujemy, że wakacje nie mogą odbyć się zgodnie z planem, skontaktujemy się z Tobą co najmniej tydzień przed datą wyjazdu, aby dać Ci możliwość wyboru alternatywnych wakacji w tym roku lub w roku 2022, propozycję wystawienia vouchera wakacyjnego lub pełnego zwrotu pieniędzy.

Co zrobić, jeśli zdecyduję, że nie chcę podróżować?

Rozumiemy, że możesz mieć obawy, co do przyszłej podróży. Jeżeli w momencie wyjazdu regulacje rządowe nie odradzają podróży do miejsca docelowego, zarezerwowane pobyty będą podlegać normalnym warunkom rezerwacji, a opłaty za anulowanie rezerwacji zostaną naliczone.

W ramach naszej oferty "Wakacje bez Obaw" do 7 dni przed datą pierwszego noclegu możecie zmienić rezerwację na inny termin lub kemping. Aby dokonać takiej zmiany lub jeżeli nadal wolicie anulować swoją rezerwację, prosimy o kontakt z naszym biurem oraz przesłaniem nam takiej informacji na maila rezerwacja@alfresco-holidays.pl

Czy mogę zmienić swoją rezerwację na późniejszy termin?

Jeśli obawiasz się podróżować w zarezerwowanym terminie, do 7 dni przed wyjazdem możesz zmienić całkowicie termin swojej rezerwację (jeśli wakacje po zmianie będą droższe, należy dopłacić różnicę).

Wakacje na sezon 2022 będą w sprzedaży od końca marca 2021 i od tego momentu będziesz miał także możliwość przełożenia rezerwacji na następny rok, wraz z wpłaconymi środkami pieniężnymi (Uwaga! Dotyczy tylko rezerwacji opłaconych).  Każda wpłacona na pierwotne wakacje kwota zostanie przeniesiona na nowe zamówienie (obowiązuje cena na sezon 2022).

Moja rezerwacja na 2020 została przeniesiona na rezerwację w roku 2021. Czy mogę otrzymać zwrot wpłaconych środków, jeśli rezerwacja zostanie anulowana? 

Jeżeli odwołamy Twoją rezerwację z powodu restrykcji rządowych, będziesz uprawniony do otrzymania noty kredytowej lub zwrotu pieniędzy, w zależności od swoich preferencji.

Jeśli nie chcesz już podróżować w 2021 roku, możesz zdecydować się na anulowanie swojej rezerwacji, ale pod warunkiem uiszczenia opłaty za anulowanie zgodnej z warunkami rezerwacji i rezygnacji z dnia przenoszenia rezerwacji w 2020 roku. 

Zarezerwowałem wakacje 2021 i opłaciłem je Notą Kredytową po tym, jak wakacje 2020 zostały odwołane.  Czy mogę teraz anulować rezerwację i przywrócić moją notę kredytową, aby wykorzystać ją na nową rezerwację w innym terminie?

Rezerwacje dokonane przy użyciu Noty Kredytowej podlegają tym samym zasadom i warunkom, co nowe rezerwacje.  Jeśli nie chcesz już podróżować w 2021 roku, możesz anulować rezerwację pod warunkiem uiszczenia opłaty za anulowanie zgodnie z obowiązującymi warunkami rezerwacji i rezygnacji.

Samodzielnie dokonałem rezerwacji podróży, ale została ona zmieniona/odwołana przez innego operatora.  Czy mogę anulować rezerwację bez ponoszenia kosztów? 

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z powodu zmian w organizacji podróży (takich jak loty czy podróż promem) poniesiesz koszty anulowania rezerwacji.  Aby uniknąć kar, możesz przenieść rezerwację zakwaterowania na późniejszy termin lub na rok 2022, kiedy ta opcja będzie dostępna ( Uwaga! Opcja dostępna tylko dla rezerwacji opłaconych całkowitą opłatą za pobyt).


NOTY KREDYTOWE WYSTAWIONE W 2020 R.:

Co to jest Nota Kredytowa i jak to działa?

Notą Kredytową możemy zapłacić za nową rezerwację lub po upływie daty jej ważności aplikować o zwrot wpłaconej za anulowaną rezerwację kwoty.


WAKACJE NA KEMPINGU:

Jakie środki podejmuje Al Fresco, aby zapewnić bezpieczeństwo gościom na kempingach?

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i naszym pracownikom na kempingach, wprowadziliśmy na terenie wszystkich ośrodków nowe wytyczne dotyczące sprzątania zakwaterowania oraz dystans społeczny.

W jaki sposób moje wakacje będą się różnić od tych z czasów sprzed epidemii?  Czy będą jakieś ograniczenia na terenie parku wakacyjnego? 

Na tym etapie jest trochę za wcześnie, aby potwierdzić wszystkie ograniczenia, które będą obowiązywać na każdym kempingu, ale będziemy przestrzegać wszystkich lokalnych wytycznych i regularnie analizować wydawane zalecenia. Bazując na doświadczeniach z 2020 roku, oczekujemy, że wszystkie nasze kempingi zapewnią przestrzeganie zasad dystansu społecznego i utrzymają wprowadzone procedury wzmożonego sprzątania. Poszczególne kempingi mogą dostosować swoje obiekty i procedury, aby zapewnić gościom i pracownikom jak największe bezpieczeństwo. Szczegóły dotyczące wszelkich zmian zostaną podane na stronie każdego ośrodka.
 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE COVID-19:

Gdzie można sprawdzić informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych do danego kraju w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną?

Przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami, które można znaleźć na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub www.reopen.europa.eu/pl.

Czy mogę bezpłatnie anulować swoją rezerwację, jeśli w miejscu docelowym muszę okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego?

Jeśli w miejscu docelowym wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego, nie jest to uzasadniony powód do bezpłatnego anulowania wakacji. Koszt testu pokrywa klient.

Zarezerwowaliśmy 1 zakwaterowanie, które będziemy dzielić z osobami z różnych gospodarstw domowych.  Co się stanie, jeżeli jest to zabronione w kraju, do którego jedziemy?

Jeśli nie będziesz w stanie dzielić zakwaterowania z osobami z innego gospodarstwa domowego, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia opcji, które mogą obejmować prośbę o usunięcie dodatkowych osób z Twojej rezerwacji lub zarezerwowanie dodatkowego zakwaterowania.
 
Co się stanie, jeśli wynik testu na koronawirusa będzie pozytywny w ciągu 72 godzin od rozpoczęcia wakacji?

Zachęcamy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na taki scenariusz. Proponowane  przez firmę ERGO ubezpieczenia  różnią się od siebie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą wariantów chroniących Państwa na wypadek zachorowania na wirusa Covid-19.
 
Co zrobić, jeśli data szczepienia wypada w trakcie urlopu, czy mogę anulować wyjazd i otrzymać pełny zwrot kosztów?

W przypadku rezygnacji z wyjazdu z tego powodu nadal będą pobierane opłaty za anulowanie. Niektórzy ubezpieczyciele mogą zapewnić ochronę w takiej sytuacji, dlatego zalecamy skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową w celu sprawdzenia, jaka pomoc może być dostępna. W ramach naszej oferty „Wakacje bez obaw”, możesz zmienić swoją rezerwację na inny termin lub kemping do 7 dni przed datą wyjazdu.