Ważne informacje o koronawirusie (COVID-19) i odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania


Przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych do danego kraju, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, które znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub https://reopen.europa.eu/pl/


Zarezerwuj wakacje 2022 bez obaw z Al Fresco

Dopasowaliśmy nasze warunki rezerwacji do dość niepewnej sytuacji, a ich elastyczność pozwoli Wam spokojnie oczekiwać na kolejny sezon i wypoczynek na kempingu. Nasz nowy program "Wakacje bez obaw" to dogodne, korzystne zasady procesu rezerwacji oraz pobytu w wybranych lokalizacjach - zapoznaj się z nimi koniecznie i zaplanuj bez obaw swój wypoczynek z Al Fresco! Szczegóły można znaleźć TUTAJ>


Aktualne wytyczne dotyczące zagrożenia związanego z koronawirusem oraz podróżowania

Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/aktualnosci/. Przed wyjazdem na wakacje zalecamy zapoznanie się także z informacjami dotyczącymi podróżowania zawartymi na stronie: https://reopen.europa.eu/pl oraz https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.Poniżej zebraliśmy najnowsze informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, więc niezależnie od tego czy rezerwujesz czy przygotowujesz się do wyjazdu, staramy się, abyś był na bieżąco poinformowany.WAKACJE NA KEMPINGU:

Jakie środki podejmuje Al Fresco, aby zapewnić bezpieczeństwo gościom na kempingach?

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i naszym pracownikom na kempingach, wprowadziliśmy na terenie wszystkich ośrodków nowe wytyczne dotyczące sprzątania zakwaterowania oraz dystans społeczny.

W jaki sposób moje wakacje będą się różnić od tych z czasów sprzed epidemii?  Czy będą jakieś ograniczenia na terenie parku wakacyjnego? 

Na tym etapie jest trochę za wcześnie, aby potwierdzić wszystkie ograniczenia, które będą obowiązywać na każdym kempingu, ale będziemy przestrzegać wszystkich lokalnych wytycznych i regularnie analizować wydawane zalecenia. Bazując na doświadczeniach z 2020 roku, oczekujemy, że wszystkie nasze kempingi zapewnią przestrzeganie zasad dystansu społecznego i utrzymają wprowadzone procedury wzmożonego sprzątania. Poszczególne kempingi mogą dostosować swoje obiekty i procedury, aby zapewnić gościom i pracownikom jak największe bezpieczeństwo. Szczegóły dotyczące wszelkich zmian zostaną podane na stronie każdego ośrodka.
 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE COVID-19:

Gdzie można sprawdzić informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych do danego kraju w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną?

Przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami, które można znaleźć na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub www.reopen.europa.eu/pl.

Czy mogę bezpłatnie anulować swoją rezerwację, jeśli w miejscu docelowym muszę okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego?

Jeśli w miejscu docelowym wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego, nie jest to uzasadniony powód do bezpłatnego anulowania wakacji. Koszt testu pokrywa klient.

Zarezerwowaliśmy 1 zakwaterowanie, które będziemy dzielić z osobami z różnych gospodarstw domowych.  Co się stanie, jeżeli jest to zabronione w kraju, do którego jedziemy?

Jeśli nie będziesz w stanie dzielić zakwaterowania z osobami z innego gospodarstwa domowego, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia opcji, które mogą obejmować prośbę o usunięcie dodatkowych osób z Twojej rezerwacji lub zarezerwowanie dodatkowego zakwaterowania.
 
Co się stanie, jeśli wynik testu na koronawirusa będzie pozytywny w ciągu 72 godzin od rozpoczęcia wakacji?

Zachęcamy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na taki scenariusz. Proponowane  przez firmę ERGO ubezpieczenia  różnią się od siebie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą wariantów chroniących Państwa na wypadek zachorowania na wirusa Covid-19.
 
Co zrobić, jeśli data szczepienia wypada w trakcie urlopu, czy mogę anulować wyjazd i otrzymać pełny zwrot kosztów?

W przypadku rezygnacji z wyjazdu z tego powodu nadal będą pobierane opłaty za anulowanie. Niektórzy ubezpieczyciele mogą zapewnić ochronę w takiej sytuacji, dlatego zalecamy skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową w celu sprawdzenia, jaka pomoc może być dostępna. W ramach naszej oferty „Wakacje bez obaw”, możesz zmienić swoją rezerwację na inny termin lub kemping do 7 dni przed datą wyjazdu.