Al Fresco Holidays FAQs

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych nam pytań w związku z wakacjami z Al Fresco. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym biurem pod nr telefonu 71 793 22 22, poprzez czat lub email: rezerwacja@alfresco-holidays.pl

Jaki jest termin płatności za zarezerwowane wakacje?

Jeśli rezerwacja została dokonana na więcej niż 10 tygodni przed wyjazdem to w ciągu 5 dni należy wpłacić depozyt w wysokości 10% całkowitej opłaty za pobyt, a pozostałą kwotę należy opłacić na 10 tygodni przed wyjazdem. Natomiast, jeżeli rezerwacja została dokonana na mniej niż 10 tygodni przed datą rozpoczęcia pobytu, w ciągu 5 dni należy wpłacić całości kwoty za zarezerwowany pobyt.

W jakich godzinach można się zameldować na kempingu?

Wasze zakwaterowanie będzie gotowe od godz. 15:00 i zameldowanie możliwe jest od godz. 15:00 do 20:00  w dniu przyjazdu, a wymeldowanie odbywa się od 09:00 do 10:00 w dniu wyjazdu.

Czym jest regulamin dotyczący zakwaterowania?

Dokonanie rezerwacji zakwaterowania Al Fresco oznacza zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu, który określa zasady pozostawienia zakwaterowania w dniu wyjazdu tak, aby mogło być ono odpowiednio i na czas przygotowane na przyjazd kolejnych gości. 

Przed opuszczeniem Waszego zakwaterowania w dniu wyjazdu należy upewnić się, że pozostaje ono w takim samym stanie, w jakim znajdowało się przed Waszym przyjazdem.

Lista rzeczy, które należy zrobić przed opuszczeniem zakwaterowania:

 1. sprawdzić, czy w zakwaterowaniu nie zostały żadne Wasze rzeczy;
 2. wyczyścić i opróżnić lodówkę, zamrażarkę oraz opróżnić szafki ze wszystkich produktów spożywczych i innych rzeczy, które nie należą do wyposażenia zakwaterowania;
 3. opróżnić wszystkie kosze i wynieść śmieci do odpowiednich pojemników na campingu;
 4. umyć, wysuszyć i odłożyć naczynia oraz przybory kuchenne na właściwe miejsce;
 5. wyczyścić grilla;
 6. ściągnąć wypożyczoną pościel z łóżek, włożyć do poszewki na poduszkę i pozostawić na stole w części dziennej;
 7. wyczyścić wszystkie powierzchnie, również w łazience

  Jeśli w dniu wyjazdu Klient nie pozostawi zakwaterowania w stanie zgodnym z powyższymi zasadami, Al Fresco będzie zmuszone do wykonania powyższych prac. W związku z tym, zastrzegamy sobie prawo do obciążenia Klienta opłatą za sprzątanie w wysokości do 100 EUR, jeśli niektóre lub wszystkie kroki nie zostaną spełnione. Jeśli będziemy zmuszeni do obciążenia Was kosztami sprzątania, o przyczynie, wysokości kosztów oraz o tym, jak uregulować płatność poinformujemy Was drogą mailową, najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od zakończenia waszego pobytu. Opłatę należy uiścić w ciągu 30 dni od otrzymania wiadomości e-mail.

  Uwaga: na niektórych kempingach regulamin ten nie obowiązuje. Zamiast tego pobierany jest depozyt za zakwaterowanie (zazwyczaj 60 euro). Odpowiednia informacja zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej lub zostaniecie o tym poinformowani przez pracowników naszego biura.

  Czy na kempingu pobierana jest opłata klimatyczna i  ile wynosi?

  Opłata klimatyczna pobierana jest na niektórych kempingach i jest płatna po przyjeździe, bezpośrednio w głównej recepcji. Więcej informacji można znaleźć w zakładce 'Ważne informacje' przy opisie danego kempingu.

  Czy gaz, woda i energia elektryczna są już zawarte w cenie?

  Tak, koszt gazu, wody i energii elektrycznej są już wliczony w cenę.

  Czy łóżeczko dla dziecka zmieści się w sypialni z łóżkiem podwójnym?

  Łóżeczko nie mieści się w głównej sypialni, ale można je postawić w części dziennej lub w sypialni dziecięcej, zamiast łóżka pojedynczego.

  Czy domki wakacyjne są wyposażone w pościel?

  Nasze domki wyposażone są w poduszki i koce lub kołdry. Pościel należy zabrać ze sobą lub wypożyczyć za naszym pośrednictwem.

  Co zawierają możliwe do zarezerwowania zestawy pościeli i ile kosztują?

  Komplet pościeli pojedynczej zawiera prześcieradła, poszewkę na poduszkę oraz ręcznik i kosztuje od 85 zł. Komplet pościeli podwójnej zawiera prześcieradła, 2 poszewki na poduszki oraz 2 ręczniki i kosztuje od 120 zł. Oferujemy także możliwość wypożyczenia rodzinnego pakietu pościeli w cenie od 330 zł składającego się z kompletu pościeli podwójnej, 2 kompletów pościeli pojedynczej oraz 2 zestawów ręczników plażowych. Pościel i ręczniki  można rezerwować podczas dokonywania rezerwacji lub najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem (w miarę dostępności).

  Jakie jest wyposażenie domków wakacyjnych?

  Wszystkie nasze domki wyposażone są we wszystko, czego będziecie potrzebować podczas rodzinnych wakacji. Poniżej znajduje się spis przykładowego wyposażenia (może różnić się w zależności od kraju). Jeśli czegoś brakuje lub zepsuje się, poinformuj o tym naszego przedstawiciela, aby mógł to zastąpić.

  Na zewnątrz/taras: grill i akcesoria do grilla (tam, gdzie używanie grilla jest dozwolone), 4 krzesła, 1 stół, 1 parasol, 1 podstawa do parasola, 2 rozkładane krzesła. 

  Wyposażenie kuchni: naczynia – 6 talerzy, 6 misek, 6 kubków, 6 kieliszków do wina, 6 małych talerzy, 6 szklanek, 4 kieliszki do jajek; sztućce – 6 widelców, 6 noży, 6 łyżek, 6 łyżeczek

  Pozostałe wyposażenie kuchni: 1 otwieracz do puszek, 1 korkociąg, 1 nóż do warzyw, 1 nóż do chleba, 1 miska sałatkowa, 1 taca, 1 łyżka do mieszania, 1 tłuczek do ziemniaków, 1 łyżka do serwowania, 1 chochelka, 1 łopatka do patelni, 1 durszlak , 1 deska do krojenia, 1 miarka, 1 duża szklana miska, 1 mała szklana miska, 1 żaroodporny talerz do pieczenia, 1 naczynie do zapiekania, 1 rękawica kuchenna, 1 czajnik, 1 patelnia, zestaw 3 garnków, 1 trzepaczka, 1 nożyczki kuchenne, 1 obieraczka do ziemniaków, 1 tarka do sera, 1 nóż do pizzy, 1 kawiarka, 4 plastikowe talerzyki, 4 plastikowe kubki,  4 plastikowe miseczki

  Sypialnie: 6 kocy/kołder, 6 poduszek, 1 wentylator elektryczny

  Bezpieczeństwo: 1 czujnik dymu, 1 latarka, 1 gaśnica, 1 koc przeciwpożarowy, 1 detektor tlenku węgla

  Pozostałe wyposażenie: 1 miotła, 1 mop, 1 wiaderko, 1 wycieraczka, 1 popielniczka, 1 suszarka do naczyń, 1 kosz na śmieci, 1 suszarka na pranie, 1 szczotka do toalety, 1 zmiotka z szufelką, 1 zapalarka do gazu (w razie potrzeby), 1 stół

  W recepcji Al Fresco można wypożyczyć żelazko i deskę  do prasowania (w zależności od dostępności).

   

  Czy domki wyposażone są w klimatyzację i czy jest ona dodatkowo płatna?

  Zdecydowana większość naszych domków wakacyjnych wyposażona jest w bezpłatną klimatyzację. Zakwaterowanie wyposażone w klimatyzację można rozpoznać po dopisku "+AC" w wynikach wyszukiwania i na potwierdzeniu. Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względu na dbałość o środowisko, niektóre klimatyzatory wyposażone są z wyłącznik czasowy.

  Czy w domkach jest telewizor?

  Nasze zakwaterowanie nie jest wyposażone w telewizor. Na większości kempingów TV znajduje się w salach telewizyjnych i barach.

  Czy możliwe jest zarezerwowanie akcesoriów dla dzieci?

  Nasze wakacje są przyjazne dzieciom i dzięki możliwości zamówienia specjalnych akcesoriów możecie zaoszczędzić mnóstwo miejsca podczas pakowania. 

  Nasz pakiet dla dzieci obejmuje łóżeczko turystyczne, krzesełko do karmienia, wanienkę oraz bramkę zabezpieczającą na taras. Można także wypożyczyć pościel do łóżeczka turystycznego w cenie od 50 zł za zestaw zawierający 2 prześcieradła i 1 bawełniany koc. 

  Pakiet można zamówić bezpłatne podczas dokonywania rezerwacji lub najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem (w miarę dostępności). 


  Czy na wakacje z Al Fresco mogę zabrać psa?

  Akceptujemy pobyt tylko jednego psa i tylko w niektórych rodzajach domków na wybranych kempingach. Podróżując z psem nie zapomnijcie zabrać ze sobą książeczki szczepień, adresówki oraz kagańca dla wybranych ras. Wszystkie psy muszą być trzymane na smyczy i nie mogą być pozostawiane bez nadzoru. Należy pamiętać, że psy należące do kategorii 1 i 2 nie są akceptowane na żadnym kempingu. Firma Al Fresco nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wpuszczenia psa na kemping. Obowiązkiem każdego właściciela jest utrzymywanie odpowiedniego porządku i sprzątanie po swoim psie. Za wszelkie szkody wyrządzone przez psa osobom trzecim lub w wyposażeniu kempingu odpowiedzialny jest właściciel. Właściciele muszą upewnić się, że ich pies nie przeszkadza innym klientom. Na niektórych kempingach opłata za psa pobierana jest po przyjeździe w recepcji głównej.


  Czy na wakacje z Al Fresco może pojechać osoba, która nie jest wpisana do rezerwacji?

  Niestety nie – tylko osoby wpisane do rezerwacji, a co za tym idzie na dokumentach podróżnych, będą miały prawo wstępu na kemping.

  Do kiedy muszę zgłosić do rezerwacji wszystkich uczestników wyjazdu?

  Prosimy, aby skład osobowy grupy podać nam najpóźniej do tygodnia przed rozpoczęciem pobytu.

  Czy robiąc rezerwację na 2 lub więcej kempingów można na każdy podać inny skład osobowy?

  Nie, ponieważ podany skład osobowy dotyczy całej rezerwacji, a nie poszczególnych kempingów.

  Jakie dokumenty dostanę przed wyjazdem?

  Po uiszczeniu wszystkich opłat, na ok. 2 tygodnie przed datą pierwszego noclegu, otrzymacie od nas wiadomość e-mail informującą o możliwości pobrania ze strony www.alfresco-holidays.pl (zakładka 'Twoje Al Fresco') swoich dokumentów podróżnych, z którymi należy udać się na wakacje.

  Czy dzieci potrzebują paszport?

  Każdy wyjeżdżający za granicę musi posiadać dowód tożsamości: paszport lub dowód osobisty (tymczasowy w przypadku dzieci).

  Czy muszę się ubezpieczyć się na wyjazd zagraniczny?

  Dzięki współpracy z firmą ERGO, już teraz umożliwiamy wszystkim naszym Klientom, którzy zarezerwowali wakacje z firmą Al Fresco, zakup ubezpieczenia podróżnego w prosty i wygodny sposób online! 

  Szczegóły znajdują się tutaj: https://campingplus.pl/ubezpieczenia

  Wpisując swój nr rezerwacji w odpowiednim polu (podany na potwierdzeniu rezerwacji), system wyświetli  Wam możliwe do wykupienia pakiety wraz z ich opisem i podaniem stawek.

  Szczególnie zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży, dzięki któremu, jeśli z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku nie będziecie mogli wyruszyć w zaplanowaną podróż lub będziecie musieli skrócić pobyt z podobnych powodów, ERGO zwróci Wam do 80% poniesionych kosztów.